Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

TEKST: kl.Kacper Kania, ZDJĘCIA: Kacper Zelek. Aby oglądnąć zdjęcia, kliknij tutaj.

Lektorzy i ministranci, którzy należą do Klubu Sportowego „Jakub” uprawią trzy dyscypliny sportowe: piłka nożna, narciarstwo i turystyka górska. Klub zorganizował 10 turniejów Mistrzostw Polski LSO na poziomie diecezjalnym, rejonowym i dekanalnym. Liczne turnieje lokalne i cotygodniowe treningi na hali.
Od początku działalności klubu w czasie ferii zimowych organizowane są obozy narciarskie. Dotychczas odbyły się w Kasinie Wielkiej, Krynicy-Zdroju, Szczawnicy i Bukowinie Tatrzańskiej.
Ministranci i Lektorzy w czasie wakacji, jak również podczas roku szkolnego, mogą uczestniczyć w wielu wycieczkach turystycznych. Wyjazdy wakacyjne w formie oazy zawierają w sobie akcenty turystyki górskiej jak i krajoznawczej. Obecnie związane są one ze zdobywaniem „Korony Gór Polskich". Liczne pielgrzymki do miejsc świętych zajmują szczególne miejsce wśród wyjazdów. Wszystkie projekty, które Klub mógł zorganizować, zawdzięcza wsparciu Was wszystkich. Dziękujemy za pomoc Parafii, Urzędowi Miasta, Starostwu Powiatowemu, wszystkich, którzy podzielili się z nami 1%. Szczególnie dziękujemy firmom, które stale wspierają naszą działalność oraz prywatnym darczyńcom. Za każdy gest dobroci - Bóg zapłać.

Sunday the 13th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews