Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Źródło: Platforma Internetowa Gminy Brzesko

Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, Cech Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz parafia św. Jakuba zapraszają na XVI Diecezjalne Święto Chleba. W tym roku święto potrwa dwa dni – 2 i 3 września.

2 września (sobota) w całości poświęcony zostanie zagadnieniom związanym z pszczelarstwem. W godzinach od 9.00 do 16.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbędzie się konferencja na temat pszczelarstwa, na Placu Kazimierza Wielkiego trwać będzie wystawa i kiermasz miodów oraz artykułów pszczelarskich. Między godzinami 12.00 i 14.00 przeprowadzony zostanie konkurs o tematyce pszczelarskiej, będą mogli wziąć w nim udział zarówno dorośli, jak i dzieci.

3 września (niedziela), na Placu Kazimierza Wielkiego wręczone zostaną odznaczenia resortowe dla najlepszych rzemieślników, na godzinę 15.00 zaplanowano mszę, którą odprawi biskup tarnowski, Andrzej Jeż. Po mszy obrządek chlebowy zaprezentuje na scenie zespół Porębianie, wystąpią także „Ziarenka nadziei” oraz zespół „Con-Amore”. Wiele atrakcji organizatorzy przygotowali dla najmłodszych, między innymi konkursy z nagrodami. Całkiem za darmo skosztować będzie można galicyjskiego żurku oraz potraw regionalnych z Szazhalombatty i Langenenslingen – miast partnerskich Brzeska.

Thursday the 17th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews