Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Ks. mgr Maciej Biedroń

Ur. 27 grudnia 1992r. w Limanowej. Pochodzi z parafii sanktuaryjnej Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Ukończył Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Piekiełku. Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej. W 2011 roku wstąpił do wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, które ukończył w 2017 r., przyjmując święcenia kapłańskie w katedrze tarnowskiej z rąk JE ks. bpa Andrzeja Jeża dn. 27.05.2017 r. Napisał pracę magisterską z teologii fundamentalnej pt. „Wiara, nadzieja i miłość darem Boga nadającym sens życiu człowieka. Analiza encyklik Deus caritas estSpe salvi i Lumen fidei” pod kierunkiem ks. dra hab. Andrzeja Michalika. Parafia w Brzesku jest jego pierwsza placówką duszpasterską.

Ks. mgr Maciej Biedroń odpowiedzialny jest za:
. Apostolstwo Modlitwy i Rodzinę bł. Edmunda Bojanowskiego
. Rycerstwo Niepokalanej
. Pielgrzymkę do Bochni
. Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych
. Poradnię Rodzinną
. Kronikę parafialną
. Młodszą Grupę młodzieżową
. Przygotowanie młodzieży klas szóstych, siódmych i gimnazjalnych do Sakramentu Bierzmowania
. Katechizacja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi oraz w Szkole Katolickiej.

 

Ks. mgr Łukasz Polniaszek
urodził się 08. 04. 1987 roku w Dębicy. Pochodzi z parafii pw. Narodzenia NMP w Zawadzie k. Dębicy. Ukończył Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Zespole Szkół w Zawadzie. Edukację ponadgimnazjalną  kontynuował w Liceum Ogólnokształcącym przy Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy. Tam też złożył egzamin dojrzałości w maju 2006 roku. W latach 2006-2012 studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, które uwieńczył święceniami kapłańskimi w katedrze tarnowskiej z rąk JE ks. bpa Andrzeja Jeża 26. 05. 2012 r. Pracę magisterską pisał na seminarium naukowym z katechetyki  pod kierunkiem ks. prof. dra hab. Józefa Stali  pt.: Wychowanie moralne młodzieży w wieku gimnazjalnym w świetle Listu do Młodych „Parati Semper” i polskiej literatury przedmiotu. Placówki duszpasterskie: Chomranice 2012 – 2015 r.; Tarnów, par. bł. Karoliny 2015 – 2017 r. Od 26. 08. 2017 r. w naszej parafii.

Ks. mgr Łukasz Polniaszek jest odpowiedzialny za:
. Prowadzenie Duszpasterstwa Młodzieży
. Zespół "Eleos"
. katechizacja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. 

Thursday the 17th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews