Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

TEKST I MULTIMEDIA: ks.Marian Kostrzewa. Aby oglądnąć galerię, kliknij tutaj, albo na zdjęcie obok.
Długo oczekiwany przez członków Odnowy w Duchu Świętym Jubileusz 50-lecia, świętowaliśmy w naszej diecezji dnia 24 września, w liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio, w parafii Matki Bożej Anielskiej, w kościele Ducha Świętego w Dębicy. Mimo niesprzyjającej deszczowej aury, zgromadziło się około 500 członków, przedstawicieli 36 parafialnych wspólnot Odnowy w Duchu Świętym, którzy przyjechali z najodleglejszych stron naszej diecezji. Warto wspomnieć, że przedstawiciele naszej parafialnej wspólnoty "Emmanuel" zostali poproszeni o muzyczną animację tego ważnego wydarzenia.


Jak wspominał wieloletni koordynator grup Odnowy, ks. dr Stefa Irla, historia Odnowy w naszej diecezji rozpoczęła się w 1983r., kiedy to zawiązała się pierwsza grupa w Nowym Sączu. Po niej powstawały następne - w Limanowej, w Bochni, oraz w Tarnowie w parafii Miłosierdzia Bożego. Podczas spotkania przypomniano, że Grupy Odnowy w Duchu Świętym to formacja przede wszystkim ludzi świeckich, którzy pragną, jak mówił Ojciec Święty Jan Paweł II, wypłynąć na głębie swojego życia duchowego, formować siebie, ale przede wszystkim dawać siebie poprzez świadectwo swojego życia i nawrócenia oraz doświadczenie osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem. Wielka radość w sercach i na twarzach uczestników spotkania jubileuszowego, rozmodlenie i wzajemna życzliwość niewątpliwie była dowodem tego, że formacja ta przynosi obfite owoce w życiu jej uczestników.Thursday the 23rd - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews