Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tegoroczna kwesta na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków na „Starym Cmentarzu” w Brzesku, która odbyła się w dniu Wszystkich Świętych, była  prowadzona na obu cmentarzach – parafialnym i komunalnym. Choć w tym roku pogoda w dniu 1 listopada raczej niczym szczególnym „nie wyróżniła się”, to już absolutnie nie można tego odnieść do Ofiarodawców.

Ci bowiem, używając języka sportowego, spisali się na medal, oczywiście złoty, za co Wszystkim składamy Serdeczne Podziękowania. Dzięki Waszej hojności zebraliśmy łącznie 8643,38 zł i 7,30 euro. Pieniądze te zostaną przeznaczone w całości na ratowanie kolejnej, wartościowej pod względem artystycznym lub historycznym, mogiły.

Również miejsce na najwyższym podium należy się Wszystkim  kwestującym Wolontariuszom (w przypadku uczniów także ich Opiekunom), począwszy od najmłodszych – uczniów i harcerzy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, poprzez młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariuszy przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, członków Grupy Teatralnej działającej przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego, na reprezentantach starszego pokolenia skończywszy. Wielkie Dzięki! 

Wyrazy wdzięczności kierujemy do niezawodnych Sponsorów: Brzeskiej Oficyny Wydawniczej A. i R. Dziedziców, Studia Masters M. Dziedzica, F.U. Macland M. Cieśli, C.D.S. PHU Jacka Glonka, Kwiaciarni „Elżbieta” Elżbiety Fikas oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Brzesku. 

Jesteśmy również bardzo wdzięczni Panu Stefanowi Drużkowskiemu za dostarczenie puszek dla kwestujących, Księdzu Proboszczowi Wojciechowi Wernerowi z parafii pw. Miłosierdzia Bożego za udostępnienie na biuro kwesty kawiarenki Makarios, a także Paniom Ani Serwin i Małgosi Styrnie z tejże kawiarenki za „matczyną” opiekę. 

Przy tej okazji informujemy, że kwestujemy na w/w cel przez cały rok, a pieniądze można wpłacać na podany niżej adres: 

Parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. w Brzesku

32-800 Brzesko, ul. Głowackiego 2 

Nr konta: 06 1020 4984 0000 4702 0030 8551

tytułem: Darowizna na cele kultu - cmentarz 

Za Komitet Odnowy i Troski o Cmentarz Parafialny w Brzesku – Jacek Filip 

Monday the 14th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews