Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj
Szczegóły: | Utworzono: 15 grudzień 2017 | Odsłony: 21598

/źródło: www.brzesko.pl/

Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka i proboszcz parafii pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła, Józef Drabik zapraszają w najbliższą niedzielę do odwiedzenia bożonarodzeniowej szopki. Jeszcze dziś w szopce przy Rynku ustawione zostaną figury, a w najbliższą niedzielę, w godzinach od 9.00 do 18.00 obok szopki, w bezpiecznych boksach znajdą się zwierzątka, które co roku stanowią wielką atrakcję, szczególnie dla najmłodszych.

W niedzielę już od rana po rynku spacerować będzie Święty Mikołaj, który obdarowywać będzie dzieci słodyczami. Każdy, kto przyjdzie będzie mógł zabrać sianko na wigilijny stół. Około godziny 11.30 rynek odwiedzi ks. Jacek Walczyk, towarzyszyć mu będą dzieci. Wśród zwierzątek, jakie będzie można zobaczyć znajdą się alpaka, osiołki i kucyki, które przywiezione zostaną z cyrku Safari.

Atrakcyjnie wygląda sama szopka, zbudowana z surowego drewna, oświetlona i ozdobiona jedliną przyciąga wzrok przechodniów. Podobnie jak od kilku lat, szopkę bezinteresownie postawili Panowie Andrzej Grzelak wraz z pracownikami i Jerzy Rybicki oraz druhowie z brzeskiej OSP.