Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

W dniu 25 stycznia 2018 roku zmarł śp. Ks. mgr Jan Toboła – emerytowany proboszcz parafii Niedomice, rezydent w parafii pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku.

Wprowadzenie ciała śp. Ks. Jana do kościoła parafialnego parafii pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku w sobotę (27 stycznia) o godz. 12.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym parafii pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku w sobotę (27 stycznia) o godz. 13.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na cmentarzu komunalnym w Brzesku.

Ks. mgr Jan Toboła urodził się 03 grudnia 1950 roku w Brzesku. Pochodził z parafii pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku. Egzamin dojrzałości złożył w Brzesku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 02 czerwca 1974 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Łęg Tarnowski, Bochnia – św. Mikołaja i Krynica - Zdrój – Wniebowzięcia NMP. W latach 1986 – 1991 pełnił urząd proboszcza parafii Niedźwiada, a w latach 1991 – 2015 urząd proboszcza parafii Niedomice. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego asystenta Akcji Katolickiej w dekanacie Żabno i kapelana Tarnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po złożeniu urzędu proboszcza parafii Niedomice pozostał w tejże parafii w charakterze rezydenta. Od 2016 roku mieszkał w parafii pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku. W październiku 2016 roku został obdarzony godnością Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej w Bochni.

Sunday the 13th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews