Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

FOTOGALERIA: ks.Marian Kostrzewa. Kliknij tutaj, aby oglądnąć zdjęcia.

Jurorzy XIII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „O Muszlę św. Jakuba – Brzesko 2018” w składzie:

  • mgr Marcelina Gawron – przewodnicząca
  • mgr Iwona Kmiecik
  • mgr Mikołaj Budniak

 w dniu 27 stycznia 2018 roku po wysłuchaniu 49 podmiotów wykonawczych w ramach przesłuchań konkursowych, uwzględniając Regulamin Konkursu, postanowiło przyznać następujące nagrody w poszczególnych kategoriach:

DZIECI MŁODSZE I - III 

1. Mendel Martyna „Od serca do ucha” - Jury zwróciło uwagę na muzykalność, panowanie nad dźwiękiem i interpretację.
2. Klecki Hubert „Gore gwiazda Jezusowi”
3. Świerczek Agata „Bosy pastuszek” 

WYRÓŻNIENIE:  Majcherczyk Amelia - Jury wyróżniło wokalistkę za własny akompaniament na żywo w jednej z kolęd. 

DZIECI STARSZE IV - VI 

1. Nowacka Emilia „Zaśnij Dziecino” - Doceniona za technikę wokalną, kulturę prowadzenia dźwięku i muzykalność.
2. Rozalia Zelek „Gwiazdo leć, kolędo leć”
3. Mikołajek Kacper „A cóż z tą dzieciną”
3. Woda Kornelia „Noel”  

WYRÓŻNIENIE: Skirło Maria „ Babci zegar”

DZIECI STARSZE IV - VI Zespoły:

1. Duet: Kinga Gicala i Anna Janas „Gdy się Chrystus rodzi” - Doceniono pomysł muzyczny na utwory, muzykowanie na żywo i muzykalność wykonawców.
2. Dzieci Bliżej Nieba - Parafia Okocim  „Za kominem świerszczyk”
3. Duet J&J - Parafia św. Jakuba Brzesko   „Pójdzmy wszyscy do stajenki”

 Przedszkolaki - ZESPOŁY:

2. Niebiańskie Aniołki „Nie miały Aniołki”
3. Półnutki „Małe Aniołki”

Wyróżnienie: Folkowi Dębianie

 KLASA VII, II i III Gimnazjum  - SOLIŚCI: 

1. Julia Górska „Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje” - Jury doceniło technikę wokalną wokalistki, panowanie nad głosem, dobieranie środków muzycznych i podkładków zgodnych z możliwościami głosu i treścią  utworów.
2. Patulska Zuzanna „Ucichłeś Jezuleńku”
3. Roczniak Kamila „O gwiazdo Betlejemska” 

WYRÓŻNIENIA:

Wiktoria Wójtowicz
Aleksandra Dzieńska
Maria Mikołajek 

KLASA VII, II i III Gimnazjum - ZESPOŁY:

1. Duet: Marta Kłusek i Mateusz Kłusek „W żłobie leży” - doceniono poprawną technikę i interpretację.
2. Borzęckie słowiki utworem „Skrzypi wóz” 
3. Duet: Maria Kraj i Anna Słota „Pierwsza gwiazda”  

Młodzież Szkół Średnich  - SOLIŚCI: 

1. Marmol Agnieszka „Bambino Jazzu” - wokalistka wykazała się dobrą techniką wokalną, interpretacją i doborem utworów do predyspozycji stylistycznych.
2. Płaneta Karolina „Kolęda warszawska”
3. Pacura Aleksandra „Mario czy już wiesz" 

Młodzież Szkół Średnich - ZESPOŁY:
1. 
Schola Parafialna z Tymowej „O północy” 

WYRÓŻNIENIE: Maria Kokoszka, Patrycja Wąs 

Grand PRIX XIII Brzeskiego Konkursu Kolęd i pastorałek „O Muszlę św. Jakuba – Brzesko 2018” zdobył zespół Serduszka Faustynki z Publicznego Przedszkola Sióstr w Brzesku. 

    Jury zwróciło uwagę na ogrom pracy w przygotowanie grupy dzieci do występu, intonację, kolerację między członkami zespołu i muzykowanie na żywo. Ponadto pragnie nadmienić, że utwory wykonane zostały w sposób taki, który pozwala dzieciom pokazać dobre strony, rozwija oraz dostarcza ogromną dawkę wzruszeń poprzez szczerość wykonania. Słowa uznania dla pana Andrzja Gicali, który przygotował grupę.

     Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom XIII Brzeskiego Konkursu Kolęd i pastorałek za trud, który włożyli w przygotowanie programu. Wszystkim zespołom i solistom należą się słowa uznania i szacunku za ich pracę.

   Dziękujemy również wszystkim opiekunom za staranne przygotowanie prowadzonych przez siebie solistów oraz zespołów do udziału w Konkursie. Bardzo pozytywnym akcentem jest coraz większy udział dzieci z instrumentami na żywo. Zachęcamy do tworzenia grup muzycznych i muzykowania w formie zespołów instrumentalnych czy instrumentalno - wokalnych.

   Jurorzy pragną także wyrazić swoje uznanie dla ks. mgr Jacka Walczyka- dyrektora tego Konkursu - za zorganizowanie przeglądu oraz sprawne jego przeprowadzenie. Dziękujemy za dbałość o uczestników poprzez zorganizowanie bardzo dobrych warunków do wspólnej wymiany doświadczeń oraz prezentacji swoich talentów.

   Jury wyraża też słowa podziękowania dla ks. dziekana Józefa Drabika za stworzenie w parafii św. Jakuba tradycji, w której dzieci i młodzież mają możliwość rozwijania swoich talentów muzycznych.

   Słowa podziękowania kierujemy również do Przedstawicieli władz miasta i powiatu Brzesko oraz do wszystkich sponsorów za włączenie się w organizację konkursu.

   Życzymy wszystkim organizatorom i uczestnikom Festiwalu wytrwałej i owocnej pracy, dzięki której w przyszłym roku będziemy mogli się spotkać w równie licznym i zdolnym gronie. 

Jury

Brzesko, 27 stycznia 2018 roku.

Skład Jury w XIII Brzeskim Konkursie Kolęd i Pastorałek „O Muszlę św. Jakuba” 27-28. I 2018 r.

Mikołaj Budniak - instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent. Absolwent Zakładu Muzyki Jazzowej na Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz absolwent Wydziału Teologicznego UPJPII w Krakowie. Artysta jest laureatem licznych festiwali jazzowych w kraju i zagranicą. W 2002 roku otrzymał nagrodę Grand Prix na franciszkańskim festiwalu Pokój i Dobro. Muzyk jest twórcą, a zarazem liderem zespołu #Reaktywacja poruszającego się w obszarze muzyki CCM. Współpracował z licznymi artystami polskiej, jak i zagranicznej sceny muzycznej. Na swoim koncie ma także współpracę z TVP1, TVP2 oraz Programem III Polskiego Radia. 

Iwona Kmiecik - Wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, na wydziale kompozycji interpretacji edukacji i jazzu; specjalność: wokalistyka jazzowa. Chórzystka i solistka w Operze „Czarodziejska Góra” Pawła Mykietyna w reżyserii Andrzeja Chyry. Chórzystka Spektaklu/Oratorium „Pamiętnik z powstania warszawskiego” w reżyserii Krystyny Jandy- projekt wydany jako CD oraz DVD. Autorka i kompozytorka albumu „Kolor Szlachetności” 4everMusic/Warner (październik 2013). Wokalistka w formacji „Kwadrofonik i Goście” - wykonania słynnej kompozycji Steve'a Reich'a „Music For 18 Musicians”. Laureatka m. in. Grand Prix "Międzynarodowego Krokus Jazz Fes val" w Jeleniej Górze, Nagrody Głównej na "Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych i Bluesowych" w Gdyni. Finalistka IV edcji programu Must Be The Music. Tylko Muzyka i koncertu SuperDebiuty „Świat nie zginie dzięki nim” poświęconego twórczości Czesława Niemena w ramach 51. KFPP w Opolu.    

Przewodnicząca: Marcelina Gawron - Wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów, pedagog klasy wokalistyki jazzowej Szkoły Muzycznej I i Ii stopnia w Katowicach,  jurorka konkursów wokalnych. Ukończyła klasę skrzypiec w Szkole Muzycznej I st. w Limanowej oraz klasy kontrabasu w Szkole Muzycznej II st. w Tarnowie. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku, kierunek Jazz i Muzyka Estradowa. Ukończyła również filologie angielską. Muzyczną działalność realizuje w wielu projektach muzycznych w kraju takich jak: Marcelina Gawron Quintet, , Solosters, Jazzoom, Bajazzer czy Soul'n'Voices. Czynnie koncertuje z powyższymi składami - obecnie pracuje nad płytą z zespołem Jazzoom, która ukaże się już na wiosnę. Finalistka konkursów "Swingujący Kruk", który odbył się w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego , festiwalu "Złota Tarka" z formacją Solosters. Wiedzę na temat techniki wokalnej nieustannie zgłębia poprzez udział w  międzynarodowych seminariach naukowych WSPÓŁCZESNE BEL CANTO oraz wielu warsztatów muzycznych, na których miała okazję pracować z cenionymi postaciami polskiej i światowej sceny muzycznej m.i.n. Grażyna Łobaszewska, Mieczysław Szcześniak, Bob Stoloff, Kevin Mahogeny.

Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews