Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

TEKST I ZDJĘCIA: Grzegorz Brożek, TGN. Aby zobaczyć zdjęcia, kliknij tutaj.

W brzeskiej par. pw. św. Jakuba odbyło się dekanalne spotkanie młodzieży. Hasłem spotkania były słowa: „Przyjdź i zanurz się w moim miłosierdziu”. Młodzież spotkała się na adoracji Najświętszego Sakramentu, w czasie której konferencję wygłosił prefekt WSD w Tarnowie ks. Piotr Gawenda. Cały czas w konfesjonałach czekali na penitentów kapłani.

– Boże Miłosierdzie jest niezmierzone. Jest tydzień po Wielkanocy, ale zawsze może zdarzyć się, że ktoś zechce się pojednać – mówi dekanalny i okręgowy duszpasterz młodych ks. Łukasz Polniaszek. Rzeczywiście, tak było. Spotkanie z Jezusem w Najświętszym Sakramencie otwiera serca ludzi na łaskę. – Nie ma takiej ciemności, w której człowiek musiałby się zagubić. Jeżeli zaufa Jezusowi to zawsze znajdzie się w świetle – przypomniał słowa apostoła Bożego Miłosierdzia Jana Pawła II ksiądz Piotr Gawenda. – Miłosierdzie to także praca nad tym, byśmy umieli okazywać je innym ludziom – tłumaczy Karolina Rudnik z grupy młodzieżowej. Tu jest szerokie i niewyczerpane pole do działalnia. Po adoracji młodzież obejrzała przygotowany przez młodszą grupę młodzieżową pod kierunkiem ks. Macieja Biedronia misterium „Kielich gorzkiej męki za nas ofiarujesz”.

Aby przeczytać pełną relację Tarnowskiego Gościa Niedzielnego, kliknij tutaj.

Thursday the 23rd - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews