Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

TEKST I ZDJĘCIA: ks.Marian Kostrzewa. Fotogaleria: kliknij tutaj.

Jest już tradycją, że dzieci, które są wrażliwe na najuboższych świata i uczestniczą w kolędzie misyjnej, na wiosnę jadą w nagrodę na wycieczkę. W tym roku, w słoneczną sobotę 12 maja osiemnaścioro dzieci, pod okiem ks.Macieja Śmigacza oraz dwóch Mam, pojechało do Stróż, które słynie z gospodarstwa pasiecznego "Sądecki Bartnik". W wycieczce uczestniczyła również grupa dzieci z Tarnowa z parafii Trójcy Przenajświętszej wraz ze swoim opiekunem, ks.Marianem Kostrzewą. 

Podczas zwiedziania tego niezwykłego miejsca, dzieci poznały tajniki życia pszczół oraz zapoznały się z historią pszczelarstwa na polskich ziemiach. Ponadto uczestniczyły w specjalnych warsztatach - własnoręcznie ulepiły świece z pszczelego wosku. Nagrodą była degustacja różnych miodów. Warto wspomnieć, że dzieciom najbardziej smakował delikatny miód akacjowy.

Po kilku godzinach w pasiece, dzieci pojechały do Nowego Sącza do kina 6D. Atrakcji podczas dwóch seansów było co niemiara, także i tutaj czas upłynął dzieciom bardzo szybko. Mimo, że zbliżał się wieczór, żal było wracać do domu.

Mamy nadzieję, że ta wycieczka nie tylko pozostanie miłym wspomnieniem, ale także, że przyczyni się do tego, aby dzieci nadal były zaangażowane w życie naszej parafii. 

 

Thursday the 17th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews