Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

TEKST, FILM I ZDJĘCIA: ks.Marian Kostrzewa

W parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. w Brzesku przez cały miesiąc maj odbywają się Dni Kultury Chrześcijańskiej. Z tej okazji ks. prałat Józef Drabik zaprosił małżeństwo z Wisły, Irenę i Mariusza Kmieciów z niecodziennym spektaklem do Brzeska.

Państwo Kmieciowie od kilku lat ewangelizują za pomocą światła laserów i muzyki. Wspólnie przygotowali dwuczęściowy projekt pod nazwą "Usłyszeć kolory i ujrzeć dźwięk". Część pierwsza "Jan Paweł II - święty z polskiej ziemi" ukazuje życie Papieża w kontekście całej historii Polski. Z kolei część druga o nazwie "Magnificat" poświęcona jest Maryi. 

Pokazy miały miejsce 15 i 16 maja po wieczornych nabożeństwach. Każde trwało ok. 45 minut. 

- Jest tylko jeden warunek od organizatorów - musi być w miarę ciemno. - mówi ks. proboszcz. - Jesteśmy pierwszą parafią w diecezji tarnowskiej, która zdecydowała się na taki pokaz. Mamy nadzieję, że także w innych parafiach będą podobne spektakle. To jest nowa ewangelizacja, to wymóg czasu. Św. Maksymilian Maria Kolbe również wykorzystywał najnowsze zdobycze techniki w swojej pracy ewangelizacyjnej.

Rzeczywiście, nie da się ukryć, że taka forma przedstawienia życia Papieża - Polaka wywarła na licznie zebranych uczestnikach pokazów ogromne wrażenie. Najbardziej zachwycone były dzieci oraz młodzież. I nie ma co się dziwić - w końcu Ojciec Święty zawsze miał swoje sposoby, by dotrzeć do młodych. Tak jest i dzisiaj.

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć: kliknij TUTAJ.

Sunday the 13th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews