Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tarnowski Gość Niedzielny / Beata Malec - Suwara

Z Brzeska do Porąbki Uszewskiej pielgrzymki odbywały się często przy różnych okazjach, ale chyba pierwszy raz miejscowi pielgrzymowali w przeciwną stronę.

- To jest nasza pierwsza Droga św. Jakuba, ale miejmy nadzieję nie ostatnia. Bracia z Przeworska nas zdopingowali, by wraz z nimi pokonać odcinek z Porąbki Uszewskiej do Brzeska - wyjaśnia Tomasz Mikuliński z Bractwa św. Jakuba działającego od 2015 roku przy parafii św. Jakuba w Brzesku.

Bractwo św. Jakuba Apostoła przy sanktuarium Grobu Pańskiego w Przeworsku wędruje małopolskim szlakiem już drugi weekend. - Miesiąc temu szliśmy z Pilzna przez Tuchów do Tarnowa. Wczoraj wyruszyliśmy z Tarnowa do Porąbki Uszewskiej przez Wojnicz, a dzisiaj idziemy do Brzeska. W któryś weekend września będziemy chcieć przejść z Brzeska do Bochni, a z Bochni do Niepołomic, z kolei w październiku przez Wieliczkę do Krakowa - tłumaczy Jacek Marian Hołub, organizator pielgrzymki.

Aby przeczytać całość, kliknij tutaj.

Wednesday the 28th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews