Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst i zdjęcia: ks.Zbigniew Wielgosz / Tarnowski Gość Niedzielny

Brzesko uczciło swojego patrona. Uroczysta Suma i procesja na rynek zakończyły Dni Jakubowe.

Mszy św. w brzeskiej farze przewodniczył ks. Stanisław Stec, pochodzący z par. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku, proboszcz w Chojniku.

Podczas Eucharystii dziękował za 25 lat swojego kapłaństwa. Homilię wygłosił caminowicz ks. Tomasz Kaczor, który przeszedł Camino del Norte z Santander do Santiago de Compostella.

- To odcinek ponad 600 kilometrów. Na początku było ciężko. Razem z moimi towarzyszami przeżyliśmy kryzys, tak że chcieliśmy po kilku dniach wędrówki wracać do Polski. Byliśmy zmęczeni, bolały nas plecy, stopy… Ale załamanie minęło i później cieszyliśmy się każdym pokonanym kilometrem, który zbliżał nas do celu pielgrzymki.

Camino to droga pełna trudu, ale warta wysiłku, ponieważ ona pokonuje człowieka, który musi zmierzyć się ze swoimi słabościami. Camino kształtuje ducha, bo idzie się przeważnie w pojedynkę, jest więc czas na przemyślenie różnych spraw, zastanowienie się nad kierunkiem swojego życia - mówi caminowicz.

Na zakończenie Mszy św. proboszcz parafii jakubowej ks. prał. Józef Drabik wręczył Medal św. Jakuba „Bonum Operanti” Janowi Chrabąszczowi dziękując mu za zaangażowanie w sportowym klubie LSO Jakub działającym przy brzeskiej farze.

Aby przeczytać całość kliknij tutaj.

Sunday the 13th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews