Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

TEKST I ZDJĘCIA: ks.Zbigniew Wielgosz / TGN

W Brzesku odbyło się XVIII Diecezjalne Święto Chleba. Dziękczynnej modlitwie przewodniczył ks. inf. Adam Kokoszka.

Od 18 lat brzeski Cech Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców we współpracy z parafią NMP Matki Kościoła i św. Jakuba oraz samorządem gminy i powiatu Brzesko organizuje Diecezjalne Święto Chleba.

W tym roku do piekarzy i cukierników dołączyli także pszczelarze, a nawet kominiarze. Świętowanie rozpoczęło się już 1 września II Konferencją Pszczelarską oraz piknikiem ekologicznym.

W niedzielę 2 września główne obchody, związane także z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, miały miejsce na Placu Kazimierza. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. inf. Adam Kokoszka.

W homilii przypomniał o szacunku dla chleba i dla pracy tych, dzięki którym chleb trafia na stoły.

- Bez gospodarza nie ma ołtarza. Jak bez pracy rolnika, młynarza i piekarza chleb nie trafia na nasze stoły, tak samo bez Gospodarza, którym jest Jezus Chrystus, nie otrzymamy chleba niebieskiego, czyli Eucharystii - mówił w homilii ks. infułat.

Kaznodzieja podkreślił, że chleb w wymiarze codziennego pokarmu dla ciała i w wymiarze Eucharystii jest znakiem jedności.

Aby przeczytać więcej, przejdź na stronę Tarnowskiego Gościa Niedzielnego, kliknij TUTAJ.

Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews