Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj
Szczegóły: | Utworzono: 12 styczeń 2019 | Odsłony: 35083

Tekst i zdjęcia: ks.Zbigniew Wielgosz TGN

Biskup Stanisław Salaterski przewodniczył w sanktuarium św. Jakuba w Brzesku Mszy św. z okazji 10. rocznicy reaktywacji Rycerstwa Niepokalanej w najstarszej parafii w mieście.

Eucharystię koncelebrowali m.in. prezes Narodowego Stowarzyszenia "Rycerstwo Niepokalanej" w Polsce o. Stanisław M. Piętka OFMConv z Niepokalanowa, diecezjalny asystent MI ks. dr Stanisław Bilski z Tarnowa oraz kustosz sanktuarium św. Jakuba w Brzesku ks. prał. Józef Drabik. W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele MI z diecezji tarnowskiej wraz z pocztami sztandarowymi.

Biskup Salaterski zwrócił uwagę, by członkowie Rycerstwa naśladowali Maryję w Jej pokorze. - Nie wynośmy się nad drugich, myśląc, że inni nie modlą się tyle, co my. Bywa, że czasem jest ktoś tak doskonały, że nie da się z nim wytrzymać. Rycerze Niepokalanej powinni dawać przykład pokory w naśladowaniu Matki Bożej, idąc drogą św. Maksymiliana, który, choć wykształcony, znający się na wielu sprawach, obyty w świecie, potrafił tak się umniejszyć, by tylko Niepokalaną było widać - mówił kaznodzieja.

Aby przeczytać więcej, kliknij TUTAJ.