Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Jak jest? Jaka jest kondycja materialna naszych rodzin? Wydaje się, że w ostatnich latach uległa ona znacznemu polepszeniu, ale zdarzają się różne losowe przypadki. Kto powinien przyjść z pomocą materialną rodzinie w sytuacji kryzysu? Czy tylko  Caritas? Czy jego jest wystarczająca i czy obejmuje wszystkie sytuacje kryzysowe rodzin mieszkających w parafii?

Jak powinni być? Działalność charytatywna Kościoła należy do jego istoty i nigdy nie może być postrzegana jako tylko dodatek do szeroko rozumianego duszpasterstwa czy ewangelizacji. Za Kościół i jego misję w świecie są odpowiedzialni wszyscy ochrzczeni, a nie tylko duchowni, osoby życia konsekrowanego czy instytucje kościelne. Pomoc rodzinie będącej w potrzebie jest zatem istotnym obowiązkiem Kościoła jako całości i wszystkich.                                                      

Co robić, aby było tak jak powinno być? (ujęcie praktyczne – szukanie sposobów naprawy sytuacji).Parafia, jako rodzina rodzin powinna rozpoznawać sytuację, w jakiej żyją poszczególne rodziny, a szczególnie te, które wymagają wsparcia. Adekwatna pomoc rodzinie będącej w trudnej sytuacji materialnej wymaga współpracy z samorządem, instytucjami oświatowymi i innymi organizacjami pomocowymi działającymi w społeczności lokalnej. Konkretna pomoc materialna wymaga środków na jej świadczenie. Jak je pozyskać i jak za nie dziękować? Jakie mogą być formy pomocy nie wymagające nakładów finansowych?

Odpowiedzi prosimy wrzucać do urny w kościele lub przesyłać elektronicznie na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  albo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 13 lutego 2019 roku. 

 

Monday the 14th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews