Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst i zdjęcia: Beata Malec - Suwara / Tarnowski Gośc Niedzielny

W sanktuarium św. Jakuba Apostoła trwa peregrynacja figury Matki Bożej Brzemiennej wraz z relikwiami krwi św. Jana Pawła II.

Peregrynacja rozpoczęła się wczoraj i potrwa do niedzieli wieczór. Wcześniej Matka Boża Brzemienna przebywała w kościele w Gnojniku.

- Pielgrzymka przez Polskę tej figury to inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka - wyjaśnia ks. Józef Drabik, proboszcz brzeskiej fary.

Autorem wykonanej w srebrze figury Matki Boskiej Brzemiennej jest Mariusz Drapikowski, gdański artysta, twórcza sztuki sakralnej, najsłynniejszy w Europie bursztynnik. Dla wielu znany jest jako "krawiec" Maryi. On bowiem jest autorem sukienki, całej z bursztynu, dla Matki Bożej Częstochowskiej. To w jego pracowni także powstały słynne ołtarze adoracji Najświętszego Sakramentu jak chociażby Gwiazda Kazachstanu.

U stóp Matki Bożej Brzemiennej znajdują się relikwie krwi św. Jana Pawła II, które kard. Stanisław Dziwisz przekazał Polskiemu Stowarzyszeniu Obrońców Życia Człowieka. To papież Polak wielokrotnie wołał o pilną potrzebę wielkiej modlitwy za życie przenikającej cały świat.

Jak pilną jest ona dzisiaj, podkreśla ks. Józef Drabik, przypominając przerażającą reakcję ludzi zgromadzonych w sali, kiedy gubernator stanu Nowy Jork podpisywał 22 stycznia 2019 roku ustawę legalizującą zabijanie nienarodzonych dzieci aż do 9 miesiąca ciąży. Oklaski, śmiech, gratulacje, łzy wzruszenia to reakcja na umożliwienie niemal dobrowolnego zabijania nienarodzonych obywateli Stanów Zjednoczonych, którzy nie mają szans, by stanąć w obronie swojego życia. - Przewrotność tej sceny z życia jest szatańska - ocenia ks. J. Drabik.

Aby przeczytać cały artykuł, kliknij TUTAJ.

 

Sunday the 13th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews