Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst: ks. Maciej Biedroń, zdjęcie: Helena Filip 

30 marca wspólnota Rycerstwa Niepokalanej z naszego Sanktuarium wraz ze swoim opiekunem ks. Maciejem udała się na wielkopostny dzień skupienia do klasztoru Sióstr do Starego Sącza.

W czasie modlitwy w klasztorze i zarazem w Sanktuarium św. Kingi mogliśmy wzmocnić swojego ducha dzięki ćwiczeniom duchowym. Na początku odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył ks. Stanisław Bilski – diecezjalny asystent Rycerstwa Niepokalanej, a powitał nas kustosz Sanktuarium ks. Stanisław Śliwa. W swojej homilii ks. Stanisław nawiązał do krzyża, który jest kojarzony z cierpieniem, ale dzięki Chrystusowi przede wszystkim z nadzieją i zwycięstwem. Po Mszy Świętej był czas na adorację, modlitwę na różańcu, a także na drogę krzyżową, która prowadziła i przygotowała nasza wspólnota Rycerstwa. Po spotkaniu w klasztorze udaliśmy się do Domu Pielgrzyma „Opoka”, gdzie spożyliśmy posiłek, a nasze modlitewne czuwanie zakończyliśmy przy Ołtarzy Papieskim, gdzie odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

Sunday the 13th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews