Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Autor: Adriana Błaszczyk. Fot.Beata Malec - Suwara / Tarnowski Gość Niedzielny. Fotogaleria - kliknij TUTAJ.

26.04.2019 r. w parafii NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej rozpoczęło się 7. Forum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w parafiach Polski pod hasłem: „O MILCZĄCA HOSTIO BIAŁA, NA KOLANACH WIELBIĘ CIĘ”. Naszą parafię reprezentowały przedstawicielki Arcybractwa Honorowej Straży NSPJ na czele z ks. Proboszczem.

Spotkanie rozpoczęto o godz. 17.30 w dąbrowskim kościele od powitania wszystkich uczestników przez proboszcza i zarazem organizatora Forum, ks. Stanisława Cyrana, który podkreślił, jak ważna stała się dla każdej z obecnych parafii możliwość adoracji wieczystej. Następnie przedstawione zostały poszczególne grupy, pośród których obok parafii z naszej diecezji, wymieniono szereg delegacji z całej Polski, m.in. z Warszawy czy Elbląga.
Należy nadmienić, że w niektórych z uczestniczących w Forum parafii Adoracja Najświętszego Sakramentu jest możliwa nie tylko przez cały dzień, ale przez całą dobę.

Mszy św. inaugurującej 7. Forum przewodniczył Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, który w homilii, nawiązując do przeczytanego Słowa Bożego, zwrócił uwagę na kryzysy wiary, które bardzo często przeobrażają się w wielki progres. Liturgię uświetnił śpiew scholi.

Po zakończonej mszy św. uczestnicy 7. Forum zostali zaproszeni na wspólny posiłek w Domu Parafialnym.

Niestety nasi przedstawiciele nie mogli uczestniczyć w kolejnych dniach Forum, jednak nasz ks. Proboszcz obiecał zaprosić niektórych prelegentów z wykładami do Brzeska, w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej, które wpiszą się także w obchody przypadającego
w tym roku 25-lecia Adoracji Wieczystej w naszym kościele św. Jakuba Ap.

Thursday the 17th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews