Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst i zdjęcia: ks.Zbigniew Wielgosz / Tarnowski Gość Niedzielny. Fotogaleria: kliknij TUTAJ.

Służebniczki starowiejskie w przedstawieniu zagranym przez podopiecznych DPS i wolontariuszy opisały cały wiek swojej obecności w mieście.

W Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym im. Jana Pawła II w Brzesku 8 czerwca można było zobaczyć przedstawienie „Droga miłości”, przygotowane przez siostry, wolontariuszy i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej.

- To historia naszej obecności w Brzesku spleciona z dziejami miasta i Polski, złączona z postacią naszego założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego - mówią siostry.  

W ciągu 100 lat siostry prowadziły dom dla sierot, a później dla dom pomocy społecznej zwany potocznie przez mieszkańców Brzeska „Ochronką”. - Siostry pracowały przy brzeskiej parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba. Dziś także są obecne przy parafii Miłosierdzia Bożego, gdzie prowadzą m.in. przedszkole. Dbamy o zakrystię w brzeskiej farze, uczymy katechezy, prowadzimy grupy DSM - wyliczają służebniczki. W sumie służebniczki starowiejskie prowadzą w mieście trzy domy: „Ochronkę”, przy par. św. Jakuba i par. Miłosierdzia Bożego.

Aby przeczytać całość, kliknij TUTAJ.

Sunday the 19th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews