Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj
Szczegóły: | Utworzono: 01 wrzesień 2019 | Odsłony: 14723

Tekst i zdjęcia: ks.Zbigniew Wielgosz / TGN

Sprzed dębińskiego zamku do kościoła św. Jakuba w Brzesku wyruszyli pielgrzymi z charakterystyczną muszlą na plecakach.

Bractwo Jakubowe przy sanktuarium św. Jakuba w Brzesku zaprosiło kolejny raz na pielgrzymowanie szlakiem jakubowym, tym razem z Dębna do Brzeska. Rozpoczęła je Msza św. przy ołtarzu jakubowym w brzeskim sanktuarium, a po niej pielgrzymie śniadanie na plebanii. Start miał miejsce przy dębińskim zamku.

- Zaczęliśmy naszą wędrówkę 25 maja w Pilźnie. Nie idziemy oczywiście codziennie, ale w wybraną sobotę od maja do października organizujemy kolejny etap pielgrzymki szlakiem św. Jakuba Via Regia, który wiedzie przez naszą diecezję. Średnio przemierzamy ok. 30 km. Wszyscy uczestnicy pielgrzymki otrzymują muszlę jakubową jako symbol udziału w Camino, ponadto mają ze sobą pielgrzymkowy "paszport", w którym zdobywają kolejne pieczęcie informujące o przebyciu zamierzonego etapu wędrowania. Jest nas coraz więcej, a nam zależy na rozwijaniu kultu św. Jakuba i promowaniu naszego sanktuarium. Nie idziemy oczywiście - tak, jak na pielgrzymce na Jasną Górę - z głośnikami, gitarami, ale z podkreśleniem indywidualnego charakteru Camino - mówi Krzysztof Kokoszka, prezes Bractwa Jakubowego w Brzesku.

Aby przeczytać cały artykuł i oglądnąć zdjęcia, kliknij tutaj.