Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Autor: ks. Jakub Kuchta, Fotogaleria: kliknij tutaj.

Kolejna Międzynarodowa Konferencja Jakubowa tym razem, po raz pierwszy od kilkunastu lat odbyła się w tym roku w Toruniu, na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Uczestnikami tegorocznej konferencji byli członkowie Bractwa Jakubowego działającego przy sanktuarium św. Jakuba w Brzesku. Podczas dwóch dni obrad uczestnicy debatowali nad tematem: „Camino de Santiago - nowe szanse, stare wyznawania. Chrześcijański sens pielgrzymowania w historii, sztuce i teologii”. Obrady były szansą do poszerzenia swoich horyzontów naukowych poprzez wykłady i dyskusje, w których udział brali goście zaproszeni z kilku krajów Europy oraz wielu ośrodków naukowych z całej Polski. Bardzo ważną płaszczyzną okazały się spotkania kuluarowe, w których miała miejsce wymiana doświadczeń, spostrzeżeń i pomysłów wśród członków bractw jakubowych i caminowiczów z różnych stron naszej Ojczyzny. Uczestnicy mieli ponadto możliwość zareklamowania własnych dokonań i pomysłów na rozpowszechnienie kultu św. Jakuba i idei Camino. Bractwo Jakubowe z Brzeska w oryginalny sposób, rozpowszechniało kawę św. Jakuba, znaczki turystyczne oraz pozycje książkowe brzeskich kapłanów: ks. Franciszka Kostrzewy, Stanisława Piecha i Jakuba Kuchty.

 

Monday the 14th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews