Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

  

 1. Jutro / poniedziałek/ druga część spowiedzi przed Świętami. Spowiedź od godz. 8.30 do 19.00 długą przerwą od godz. 12.0 do 15.00. Bardzo prosimy o skorzystanie w tym dniu ze spowiedzi, będą spowiadać kapłani z całego dekanatu. 
  W Wigilię będzie można skorzystać ze spowiedzi tylko na Mszach św. porannych .
 2. We wtorek Wigilia. Msze św. o godz. 6.00 /Roraty/, 7.00 i ostania Msza św. będzie o godz. 8.00. Wigilia Bożego Narodzenia, jest wyjątkową okazją do pojednania w naszych rodzinach, domach, sąsiedztwie. Jest to czas szczególnej pamięci o ludziach biednych i samotnych. Na tradycyjnym wolnym miejscu przy stole wigilijnej postawmy świecę Caritasu na znak, że łączymy się z wszystkimi biednymi na całym świecie. Niech ten wyjątkowy rodzinny dzień pozostanie także na wskroś chrześcijański poprzez wzajemną życzliwość, dobroć, a także lekturę Pisma Świętego, modlitwę i śpiew kolęd. Zachęcamy aby zachować charakter postny tego dnia
  i powstrzymać się od pokarmów mięsnych w Wigilię.
 3. Zapraszamy o północy na Pasterkę. Ofiary zbierane podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. Po Pasterce przeniesienie do szopki figurki Dzieciątka Jezus i okadzenie „Brzeskim Botafumeiro” – prosimy o posługę Bractwo Jakubowe. Przed Pasterką o godz. 23.00 zapraszamy na Musical p.t. „Święta Noc” w wykonaniu chóru parafialnego, scholii, orkiestry młodzieżowej z udziałem sióstr zakonnych.
 4. W środę /25.12./ UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA, w tym dniu nie ma Mszy św. o 6.00, pozostałe Msze św. tak jak w niedzielę.
 5. W czwartek /26.12./, drugi dzień Świąt, ŚWIĘTEGO SZCZEPANA pierwszego męczennika. Msze św. tak jak w niedzielę. W tym dniu, ofiarą na tacę, wspieramy uczelnie katolickie.
 6. Od piątku rozpoczynamy błogosławieństwo domów i rodzin zwyczajowo zwane kolędą. Program podany jest na stronie parafialnej i w gablotach parafialnych, a odczytamy w drugi dzień świąt.
 7. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: Czwartek – św. Szczepana, pierwszego męczennika Piątekśw. Jana Ap. i Ew., poświęcenie wina po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. o uzdrowienie o godz. 18.00. SobotaŚwiętych Młodzianków Męczenników. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.
 8. Ostatnia niedziela, 29 grudnia, obchodzona jest w liturgii jako Święto Najświętszej Rodziny Jezusa, Maryi Józefa w naszej diecezji Dzień Jubileuszy Małżeńskich. Z tej okazji zapraszamy wszystkich małżonków obchodzących 1, 25, 50 i 55 rocznicę małżeństwa  z rodzinami na Mszę św. o godz. 9.00. Zaproszone są także te małżeństwa które obchodzą inne pełne rocznice ślubu. Prosimy aby w tym tygodniu zgłosić w kancelarii lub w zakrystii małżeństwo które przeżywa
  1, srebrny, złoty czy diamentowy jubileusz.
 9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Świąteczny Gość Niedzielny oraz Niedziela, podwójne numery, w cenie 10 zł.
 10. Redakcja  Kościoła nad Uszwicą organizuje konkurs p.t. „Wieczór wspomnień” – jakie wrażenie towarzyszą nam podczas rodzinnych spotkań świątecznych. Najciekawsze prace będą nagrodzone, konkurs skierowanym jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży ale zapraszamy także dorosłych. Wszystkie szczegóły znajdziecie w ostatnim „Kościele nad Uszwicą” oraz na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do udziału w konkursie.
 11. Są jeszcze poświęcone opłatki na stół wigilijny do nabycia przy wejściu na chór i w zakrystii. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji pobierania  opłatków za pracę Sióstr w parafii.
 12. Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza na drugą edycję warsztatów dla małżonków „Spotkania dla zabieganych”. Wszystkie szczegóły na plakatach i na stronie internetowej parafii Miłosierdzia.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli + Michał Kotra z ul. Leg. Piłsudskiego oraz + Michalina Komęza z ul. Berka Joselewicza. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
Sunday the 13th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews