Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Dzisiejsza niedziela jest także w naszej diecezji Niedzielą Jubileuszy Małżeńskich, modlitwy w intencji Jubilatów na Mszy św. o 9.00.
 2. We wtorek /31.12./ ostatni dzień roku kalendarzowego. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.00, 6.30, 7.00, 8.00, natomiast Msza św. wieczorna będzie o godz. 16.00. Na Mszach św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 16.00 będzie uroczyste nabożeństwo dziękczynne za miniony rok i na tych Mszach św. będzie zbierana ofiara na tacę jako nasze wsparcie finansowe XV Konkursu Kolęd i Pastorałek o Muszlę św. Jakuba. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W środę /1.01.2018/ UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – NOWY ROK. Jest to święto z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
 • Wtorek – św. Sylwestra I pap. W tym dniu zechciejmy liczniej skorzystać z adoracji Najświętszego Sakramentu w ołtarzu wieczystej adoracji, dziękując Bogu za kończący się rok kalendarzowy.
 • Czwartek– świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i doktorów K-ła i pierwszy czwartek miesiąca, modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne po Mszy św.
  o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30, które poprowadzi TP WSD. Spowiedź przed pierwszym piątkiem od godz. 17.30
 • Piątek – Najświętszego Imienia Jezus i – pierwszy piątek miesiąca, spowiedź pierwszopiątkowa na Mszach św. porannych oraz od godz. 16.00. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci z nabożeństwem misyjnym o godz. 16.30.
 • Sobota – pierwsza sobota miesiąca, różaniec o 7.30 prowadzony przez Rycerstwo, Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00 po Mszy św. spotkanie Rycerstwa na Auli. Wszystkim solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.
 1. Już dzisiaj zapowiadamy i zapraszamy wszystkich kolędników misyjnych, szczególnie młodzież klas siódmych na uroczyste zakończenie kolędy misyjnej, która będzie 6 stycznia w Uroczystości Trzech Króli o godz. 10.30.
 2. Parafia Miłosierdzia zaprasza na przedstawienie jasełkowe według scenariusz i w reżyserii Agaty Podłęckiej p.t. „Złożona Miłość” spektakle w parafialnej salce teatralnej oraz w Regionalnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym, wszystkie szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: +Mieczysław Leśniak z ul. Ogrodowej, zmarłego polecamy Bożemu miłosierdziu.
Friday the 30th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews