Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst i zdjęcia: Beata Malec Suwara / Tarnowski Gość Niedzielny

W Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym 19 stycznia odbył się finał brzeskiego konkursu kolęd i pastorałek.

Wtym roku podczas XV Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek "O Muszlę św. Jakuba" na scenie zaprezentowało się 50 podmiotów wykonawczych, w sumie ok. 300 wokalistów i instrumentalistów. Przesłuchania odbywały się 18 stycznia. Wręczenie nagród miało miejsce w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w niedzielę 19 stycznia.

Jury przyznało nagrody w 8 kategoriach, oceniając wykonania solistów i zespołów od przedszkolaków do młodzieży szkół średnich. Laureaci pierwszych miejsc zaprezentowali swoje wykonania podczas koncertu finałowego. Wystąpili Przyjaciele Jezuska z Mokrzysk, Agata Świerczek z Gnojnika, Julianna Stawiarz z ZSP w Brzesku, Chłopięcy Chór ZSP nr 2 "Discantus", Kornelia Woda z PSP nr 3 w Brzesku, Schola Jakubowa z parafii św. Jakuba w Brzesku, Patrycja Ojczyk z MOK w Brzesku i Moozykanci z parafii św. Małgorzaty w Dębnie.

Jury, któremu przewodniczył Stanisław Stańczyk, muzyk tarnowskiego zespołu Leliwa Jazz Band, nagrodę Grad Prix przyznało Agnieszce Marmol z parafii św. Jakuba w Brzesku. Ona także zaprezentowała się podczas finałowego koncertu, dając przy tym popis gry na saksofonie. Przybyli bardzo licznie goście wysłuchali również kolęd w wykonaniu wszystkich uczestników warsztatów, jakie towarzyszyły konkursowi, a poprowadziła je jurorka Marcelina Gawron.

Aby przeczytać całość i oglądnąć galerię zdjęć, kliknij TUTAJ.

Sunday the 13th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews