Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

W dniach 01.02 – 02.02. 2020r. przedstawiciele naszego Bractwa udali się NA X JUBILEUSZOWĄ NARCIARSKĄ PIELGRZYMKĘ BESKIDZKĄ DROGĄ ŚW. JAKUBA na zaproszenie Bractwa Św. Jakuba ze Szczyrku.

Trasa pielgrzymki wyglądała następująco: Szczyrk - (autobusem) Jaworze Nałęże (czerwonym szlakiem) - Łazek – Czupel – Błatnia (nocleg) – Stołów (żółtym szlakiem) - Klimczok - Sanktuarium Maryjne na Górce – Szczyrk.

Trasa Łazek - Szczyrk jest fragmentem Beskidzkiej Drogi św. Jakuba dodatkowo oznaczona białą muszlą na niebieskim tle z czerwonym mieczokrzyżem, ale jednokierunkowa – idziemy nią pod prąd – na pamiątkę zimowych powrotów z Santiago de Compostela.

Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy 01.02.2020 o godz.9.30 mszą św. w Sanktuarium św.Jakuba Apostoła w Szczyrku.

Po mszy świętej nastąpił przejazd autobusem do Jaworza, a stamtąd wyjście na Błatnią czerwonym szlakiem. Wszystkich uczestników było 30, a wśród nich znalazły się osoby, które po raz pierwszy zetknęły się że św. Jakubem - jak same twierdziły - trochę przypadkowo.

Ponieważ jak mówi nasz ks. proboszcz, w życiu nie ma przypadków, więc takie spotkanie w drodze było dla niektórych świadectwem wiary i możliwością do bliższego poznania św. Apostoła oraz wymiany wzajemnych doświadczeń życiowych.

Po dotarciu na nocleg (Błatnia), zakwaterowaniu i posiłku była chwila na podziwianie widoków. W godz. wieczornych przybył do schroniska (na skuterze) ks. Andrzej Loranc – proboszcz ze Szczyrku i dzięki jego posłudze uczestniczyliśmy we mszy świętej niedzielnej. Po niej było wieczorne śpiewanie kolęd przy kominku.

02.02.2020 o godz.9.30 kontynuowaliśmy pielgrzymowanie przez Stołów, Klimczok, następnie Sanktuarium Maryjne na Górce aż do kościoła parafialnego w Szczyrku. Tam, w salce przy kościele, na zakończenie wspólnego wędrowania, organizatorzy pielgrzymki przygotowali poczęstunek, a gospodarz, ks. proboszcz Andrzej wręczył wszystkim uczestnikom certyfikaty potwierdzające udział w pielgrzymce.

Fotogaleria - kliknij TUTAJ.

Thursday the 23rd - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews