Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Źródło: Tarnowski Gość Niedzielny
Jest to sposób na duchowe pielgrzymowanie grupy 8. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, św. Stanisława. W grupie tej w sierpniowej pielgrzymce idą wierni z dekanatów brzeskiego i szczepanowskiego. Technicznie to kończące się duchowe pielgrzymowanie polega na tym, że 240 kilometrów trasy zostało podzielone na 10-kilometrowe odcinki. Każdy kilometr to jedna zdrowaśka. Pielgrzym odmawia dziesiątek różańca codziennie. – Intencje mamy wszyscy zasadniczo trzy. Pierwsza to ustanie pandemii, druga to błagalna prośba o ustanie suszy i trzecia, o możliwość pielgrzymowania pieszego na Jasną Górę w sierpniu – mówi ks. Łukasz Polniaszek z Brzeska, przewodnik grupy.

Grupa zorganizowała się na portalu społecznościowym. Jest tam blisko 600 członków. Ksiądz Łukasz zaś widzi, że wokół tej duchowej pielgrzymki ogniskuje się ponad tysiąc osób. Są i ludzie spoza terenu grupy. Są z Sądecczyzny, są z Krakowa, z innych miejscowości. Brat Stanisław Paprocki, porządkowy, zawiaduje porządkiem duchowej wędrówki. Każdego dnia spośród tych, którzy się zgłosili, kto inny niesie lizak, znak grupy, intonuje modlitwę, tę różańcową obligatoryjnie, ale zdarza się często, że i inne.

Aby przeczytać całość, kliknij TUTAJ.

Thursday the 17th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews