Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

8 maja 2020 roku zmarł śp. Ks. Krzysztof Chaim – duszpasterz Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Msza święta za spokój Duszy śp. Zmarłego zostanie odprawiona w kościele parafialnym parafii pw. Bożego Miłosierdzia w Brzesku w poniedziałek (11 maja) o godz. 15.00. Obrzędy pochówku („Stacja przy grobie”) odbędą się na cmentarzu komunalnym w Brzesku o godz. 16.00. 

Ks. Krzysztof Chaim urodził się 31 października 1974 roku w Brzesku, jako syn Józefa i Stefanii z domu Dobranowska. Egzamin dojrzałości złożył w 1994 roku w Technikum Elektrycznym w Brzesku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca w dniu 26 maja 2001 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku (od 1 września 2001 roku) oraz w parafii pw. św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie (od 1 września 2003 roku). Ponadto w latach 2006-2008 pełnił obowiązki duszpasterza osób głuchoniemych w okręgu tarnowskim. Od roku 2008 pracował w duszpasterstwie Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.

Sunday the 13th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews