Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

„Pragnę, aby Serce moje otoczyła korona z dwunastu gwiazd, utworzona z moich najmilszych i najwierniejszych sług" - Pan Jezus do św. Małgorzaty Marii Alacoque.

19 czerwca 2020 r. w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jak co roku Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ obchodziło swoje święto. Nasz parafialny ośrodek Straży Honorowej w szczególny sposób uczcił Serce Boże podczas mszy świętej o godzinie 18.00 i poprzedzającej jej procesji eucharystycznej wokół kościoła.

Czciciele Najświętszego Serca P. Jezusa założyli swoje charakterystyczne żółte chusty i odznaki przynależności do Arcybractwa oraz wzięli czynny udział w oprawie liturgii. Uroczystej mszy świętej przewodniczył ks. Proboszcz Józef Drabik, który wygłosił również słowo Boże, nawiązując w nim do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy oddania naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa /Jasna Góra 27.07.1920/ oraz przypominając wszystkie wydarzenia związane z tą rocznicą: Cudu nad Wisłą, apelu biskupów polskich pod przewodnictwem kard Edmunda Dalbora skierowanego do papieża Benedykta XV, biskupów świata oraz wiernych w Polsce o modlitwę do Bożego Serca wobec ogromnego zagrożenia dla całej cywilizacji europejskiej jakim była wojna z Sowietami w 1920 r.

Wyjątkowym momentem dla całej wspólnoty parafialnej było przyjęcie w szeregi Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ czworga nowych członków: Justyny i Łukasza Szydłowskich oraz Magdaleny i Sylwestra Grzesików. Uroczystego przyjęcia dokonał Ksiądz Proboszcz, który wręczył nowym strażnikom dyplomy i medaliki.

Dziękuję bardzo serdecznie ks. Kustoszowi za entuzjazm, z jakim odpowiedział na nasze zaproszenie do udziału w uroczystości,mimo wielu przyjętych wcześniej na ten dzień zobowiązań. Gratuluję nowym członkom i składam im wyrazy wdzięcznościza energię oraz zaangażowanie, a także zachęcam kolejnych czcicieli Bożego Serca do odważnego przystąpienia do naszej Straży.

Adriana Błaszczyk- zelatorka

Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews