Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Wielcy Apostołowie określani są jako filary Kościoła. Każdy z nas jest częścią duchowej świątyni i każdy stanowi jej nieodzowny element. Nie ulega wątpliwości, że szczególne miejsce w tej budowli odgrywają członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza, to oni będąc blisko ołtarza stanowią ważną część każdego zgromadzenia liturgicznego.

29 czerwca w uroczystość świętego Piotra i Pawła w czasie Mszy Świętej o godzinie 18.00 w Brzeskiej Farze, przez posługę księdza Dziekana Józefa Drabika, do grona ministrantów zostało włączonych czternastu nowych chłopców – to kolejna grupa młodych ludzi, którzy będą ubogacać liturgię w naszej parafii. Prawie wszyscy nowi ministranci to uczniowie klas trzecich, którzy w tym roku po raz pierwszy przyjęli do swojego serca Chrystusa Eucharystycznego. Przygotowanie do bycia ministrantem chłopcy rozpoczęli w pięcioosobowej grupie w październiku zeszłego roku. Cieszące było, że stopniowo grupa kandydatów na ministrantów powiększała się, gdyż w listopadzie w uroczystość Chrystusa Króla posługę przy ołtarzu rozpoczęło już siedmiu aspirantów. Wyzwaniem był czas pandemii, kiedy to spotkania, z wiadomych względów, zostały zawieszone. Jak wspomniał Ksiądz Proboszcz to był życiowy egzamin wierności powołania ministranckiego. Prawdziwym zaskoczeniem był fakt, że po ustaniu obostrzeń, kiedy wznowiono spotkania, liczba kandydatów nie zmalała, ale wzrastała niemalże z każdego spotkania. Jak podkreślił Ksiądz Proboszcz tak właśnie wygląda działanie Pana Boga. On zawsze potrafi wyprowadzić dobro z każdej sytuacji. 

Serdecznie gratulujemy nowo przyjętym ministrantom i ich rodzicom, których zaangażowanie ma również wielkie znaczenie. Życzymy, by posługa blisko ołtarza Chrystusa owocowała w ich życiu, pomagała im wzrastać i rozwijać swoją wiarę.

Ks. Marcin Gazda, opiekun ministrantów

Fotogaleria - kliknij TUTAJ.

Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews