Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary które przeznaczone na cele inwestycyjne, przede wszystkim na spłatę należności za wyremontowany kościół Ducha Św. Dzisiaj po każdej Mszy św. na parkingu przykościelnym, po Mszach św. odbywa się poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców za przyczyna św. Krzysztofa i św. Jakuba. Trwa Nowenna do św. Jakuba przed uroczystością odpustową, modlitwy dzisiaj po Mszy św. o 7.30, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o 18.00.

2. Trwają BRZESKIE DNI JAKUBOWE – ŚWIĘTO PATRONA MIASTA. Wczoraj odbył się X etap Rodzinnego Pielgrzymowania Drogami św. Jakuba z Ojcowa do Zawady, organizowany po raz kolejny przez Bractwo Jakubowe i tradycyjnie prowadzony przez ks. Jacka Walczyka. W środę rozpocznie się Triduum przed uroczystością odpustową. Kazania na Mszach św. w środę, czwartek i piątek o godz. 8.00 i 18.00 będzie głosił nasz neoprezbiter ks. Kacper Kania.

3. W sobotę /25.07./ UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. JAKUBA PATRONA PARAFII I MIASTA. Msze św. w tym dniu o godz. 6.00, 7.30, 9.00, na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się uroczystość I Komunii św. dzieci z klasy 3 d, jest to ostatnia grupa dzieci komunijnych. Msza św. o godz. 12.00 będzie sumą odpustową, której będą przewodniczyć księża Neoprezbiterzy, którzy rok temu w naszym sanktuarium przyjęli święcenia diakonatu. Dziesięć minut przed Mszą św. przejdziemy do części sanktuaryjnej, tam w czasie hymnu do św. Jakuba, będzie okadzenie ołtarza „Brzeskim Botafumeiro”. Po Mszy św. przejdziemy na Rynek, gdzie zostanie odmówiona modlitwa oddająca Miasto św. Jakubowi i błogosławieństwo relikwiarzem św. Jakuba. W sobotę ostania Msza św. będzie o godz. 18.00.

4. W przyszłą niedzielę ostatni punkt programu Brzeskich Dni Jakubowych: Koncert „W hołdzie św. Jakubowi”. Koncert ten rozpocznie się w sanktuarium o godz. 17.00. Wykonawcami będą młodzi artyści: Konrad Baniak – organy, Kinga Baniowska - skrzypce i prowadzący Jakub Kądziołka. Już teraz serdecznie zapraszamy.

5. W liturgii tego tygodnia: Poniedziałek – św. Małgorzaty, Środa – św. Marii Magdaleny, Czwartek – św. Brygidy – patronki Europy, Piątek – św. Kingi, patronki diecezji i Święto Policji, Sobota - św. Jakuba Starszego Ap. i św. Krzysztofa. Wszystkim solenizantom a szczególnie naszemu wikariuszowi ks. Krzysztofowi Misiaszkowi oraz naszym rodakom, ks. Jakubowi Kuchcie oraz ks. Krzysztofowi Dyrlikowi składamy serdeczne życzenia imieninowe.

6. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, rodziców, rodzeństwa i chrzestnych będzie w piątek o godz. 16.00 a spowiedź parafialna przed odpustem od godz. 17.00.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. prał. Bogdana Piotrowskiego misjonarza z Kongo, gdzie pracuje już od 30. lat. Na każdej Mszy św. będzie głosił słowo Boże a ofiary na tace przeznaczymy jaką naszą pomoc dla jego misji.

8. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy pierwszą turę zbiórki nakrętek na misyjne studnie, która potrwa do soboty. Nakrętki można wrzucać do oznakowanych pojemników znajdujących się przy wejściach do kościoła od strony plebanii i od ulicy Chopina. Zapraszamy wszystkich aby w ten sposób włączyć się w tą akcję pomocy misjom.

9. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.

11. W przyszłą niedzielę parafia w Jadownikach zaprasza na odpust ku czci św. Anny na Bocheńcu.

12. W ostatnich czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Stanisława Szuba z ul. Ogrodowej, śp. Tadeusz Kargol z ul. Ogrodowej, śp. Krystyna Hanusiak z ul. Ogrodowej.

Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews