Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 2. Od środy rozpoczyna się Nowenna przed wspomnieniem św. Maksymiliana, prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej, w dni powszednie o godz. 7.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Natomiast Nowenna przed Uroczystością Wniebowzięcia NMP będzie od czwartku w dni powszednie o godz. 18.00.
 3. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30, a po niej Msza święta w intencjach nowennowych.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne po Mszy św. o godz. 8.00 oraz modlitwy prowadzone przez towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego o godz. 17.30. Spowiedź w czwartek przed pierwszym piątkiem od godz. 17.00. W piątek spowiedź na Mszach św. porannych oraz od godz. 17.00. Wotywa o NSPJ o godz. 8.00 i 18.00 z kazaniem katechizmowym i nabożeństwem pierwszopiątkowym.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • Wtorek – św. Jana Marii Vianneya – święto patronalne proboszczów
 • Czwartek – Święto Przemienia Pańskiego
 • Piątek – bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela zgromadzenia Sióstr Służebniczek
 • Sobota – św. Dominika, kapłana

        Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. Przypominamy, że w każdy wtorek celebrowana jest Msza św., z nieustanną nowenną do św. Jakuba, o godz. 8.00 i 18.00 przy ołtarzu w Sanktuarium św. Jakuba Starszego Apostoła, Patrona Miasta i Parafii. Natomiast w każdą środę o godz. 8.00 Msza św. wotywna o św. Józefie.
 2. Dzień Skupienia dla narzeczonych w przyszłą niedzielę 08 o godz. 11.30 w kościele Ducha Św.
 3. Od dziś, aż do 18 sierpnia, jak to miało miejsce w zeszłym roku można wrzucać do specjalnej skrzynki ustawionej na końcu ławek karteczki z prośbami
  i podziękowaniami do Matki Bożej Częstochowskiej, które zostaną zabrane na pielgrzymi szlak 19 sierpnia i odczytane, a 25 sierpnia zostaną złożone w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. W ten sposób włączymy się w tegoroczne pielgrzymowanie do Jasnogórskiej Pani.
 4. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona w kościele św. Jakuba i w przedsionku kościoła jest także do nabycia w zakrystii.
 5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Tadeusz Babicz z ul. Kościuszki; + Stanisław Kwoczak z ul. Browarnej; + Zofia Kumanowska z ul. Ogrodowej pochowana w Gosprzydowej . Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu Dobry Jezu…
Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews