Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na utrzymanie uczelni katolickich.
 2. Dzisiaj Dzień Skupienia dla Narzeczonych w kościele Ducha Św. o 11.30.
 3. W czwartek /13.08./ zapraszamy wszystkich na kolejne Nabożeństwo Fatimskie z racji trzynastego dnia miesiąca, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Nabożeństwo poprowadzi ks. Jakub Kuchta. W dalszym ciągu towarzyszy naszym rozważaniom Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński.
 4. W sobotę /15.08./ – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP. Największe święto maryjne z obowiązkiem uczestniczenia we Mszy św. Msze św. w naszej Farze tak jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie wianków zielnych. Także w tym dniu jest odpust w Jasieniu. Składka z tej uroczystości będzie przeznaczona na budujący się kościół w Czarnym Potoku. Jesteśmy jedną z parafii patronackich tego budującego się kościoła i raz w roku ofiarą na tacę wspieramy tę budowę, kazania w tym dniu będzie głosił wikariusz budującego się kościoła ks. Robert Maślak.
 5. W przyszłą niedzielę składka na Mszach św. będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • Dzisiaj – św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • Poniedziałek – św. Wawrzyńca i męcz.
  • Wtorek – św. Klary
  • Piątek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapł. i męcz.
  • Sobota – Matki Boskiej Zielnej

     Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. Po Mszy św. zachęcamy do nabycia prasę katolicką.
 2. W setną rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920r. , w sobotę 15 sierpnia o godz. 17.00, w Auli Chrystusa Króla przy Kościele NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. odbędzie się koncert Bardów: Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka oraz Barbary Górczewskiej. Patronat nad wydarzeniem objęła Poseł na Sejm RP Józefa Szczurek – Żelazko. Wstęp wolny. Podczas koncertu obowiązują zalecenia Ministerstwa Zdrowia.
 3. Spotkanie przed 38 PPT gr. 8 św. Stanisława odbędzie się 14.08 (piątek) o godz. 19:00 w kościele św. Jakuba Ap. w Brzesku. Prosimy o obecność osoby, które 19.08 wyruszają na pielgrzymi szlak. Jeżeli z domu idzie więcej osób to na spotkanie zapraszamy jedną osobę. Podczas spotkania będzie możliwość uregulowania wszelkich płatności i odbiór legitymacji, ankiet zdrowotnych oraz zostaną podane ważne informacje odnośnie pielgrzymowania. Do 18 sierpnia do skrzynki za ławkami można składać intencje do Matki Bożej Częstochowskiej, które zostaną odczytane na szlaku pielgrzymim i złożone 25 sierpnia w kaplicy cudownego obrazu.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Aleksandra Habryło z Rynku, + Irena Woźniak z ul. Ogrodowej, + Eugeniusz Biesiada z ul. Mickiewicza, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.00 w Okocimiu oraz + Henryk Styrna z ul. Szarych szeregów, którego pogrzeb będzie w środę o godz. 15.00 w naszym kościele parafialnym. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews