Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj
Szczegóły: | Utworzono: 23 sierpień 2020 | Odsłony: 13997
 1. Dzisiaj odpust ku czci św. Bartłomieja w Porębie Spytkowskiej.
 2. We wtorek dotrze na Jasną Górę 38. Piesza Pielgrzymka Tarnowska. W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, pielgrzymka miała odmienny charakter, szła sztafetowo, a pielgrzymi codziennie spotykali się w kościele na modlitwie zakończonej Apelem Jasnogórskim. Tak będzie i dzisiaj, zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszę św. o godz. 19.00 oraz na różaniec przed Najświętszym Sakramentem zakończony Apelem Jutro ostatni dzień modlitewnego czuwania, Msza św. o 18.00 z konferencją pielgrzymkową, czuwanie i Apel. We wtorek już wszystkie grupy pielgrzymkowe wejdą na Jasną Górę. Msza św. na wałach jasnogórskich o godz. 17.00. Organizowany jest autokar na powitanie pielgrzymów, są jeszcze wolne miejsca zapisy do poniedziałku rano w kancelarii. Wyjazd we wtorek o godz. 8.30 spod Domu Katechetycznego, cena przejazdu + ubezpieczenie 50 zł. 
 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie.
 2. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 po niej Msza św.w intencjach nowennowych. 
 1. W czwartek kolejne comiesięczne spotkanie modlitewne Grupy św. o. Pio. Rozpoczęcie różańcem o 17.30. 
 1. W sobotę /29.08./ Bractwo Jakubowe zaprasza wszystkich chętnych na kolejny, etap pielgrzymowania Drogami św. Jakuba z Zawady do Buczkowa, ok. 20 km. Pielgrzymowanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 6.00 przy ołtarzu św. Jakuba w naszym sanktuarium. Zapisy w kancelarii do czwartku. 
 1. W przyszłą niedzielę ofiary na tace będą przeznaczone na utrzymanie uczelni katolickich w Polsce. Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii siostry ze Zgromadzenia Aniołów, które pracują na Syberii, powiedzą o swoje pracy i po Mszach św. będą prosić o wsparcie ich pracy ofiarami do puszek. 
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. 

 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. 
 1. Decyzją bp. S. Salaterskiego nastąpiły zmiany wśród wikariuszy w naszej parafii; Marek Jawor rozpocznie pracę w parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu a ks. Jacek Walczyk w parafii M.B. Nieustającej Pomocy w Mielcu. Dzisiaj pragniemy bardzo serdecznie podziękować za ich piękną i ofiarną pracę w parafii: duszpasterską i katechetyczną. 

Bibliście, ks. Markowi dziękujemy za wszystkie kazania biblijne i prowadzone od dziesięciu lat wykłady na Studium Biblijnym, opiekę nad Towarzystwem Przyjaciół WSD w Tarnowie, organizację kursów przedmałżeńskich oraz dni skupienia dla narzeczonych. 

Seniorowi ks. Jackowi za jego ośmioletnią pracę w parafii, czteroletnią pracę seniora wspólnoty kapłańskiej, przygotowywanie dzieci do I Komunii św. Msze św. i kazania dla dzieci, pomoc proboszczowi w prowadzeniu spraw kancelaryjnych, protokołów rozmów z narzeczonymi, za prowadzenie Liturgicznej Służby Ołtarza – ceremoniarzy i lektorów, organizowanie dla nich wyjazdów zimowych i letnich, opiekę nad Klubem Sportowym „Jakub”, organizację i prowadzenie Konkursu Kolęd i Pastorałek „O Muszlę św. Jakuba”. Duchową opiekę nad pielgrzymami po Drogach św. Jakuba. Za posługę Dekanalnego Duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza i wicenotariusza ds. łączności internetowej. 

 1. Dziś rozpoczyna się druga część parafialnej zbiórki nakrętek na misyjne studnie, która potrwa do najbliższej soboty. Tak jak poprzednim razem przyniesione nakrętki można wrzucić do pojemników znajdujących się przy wejściach do kościoła od strony plebanii i ul. Chopina. 
 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: +Zofia Rubacha z ul. Ogrodowej, + Adrian Dydyński z Ogrodowej, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.00 w kościele Miłosierdzia Bożego. Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.