Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj
Szczegóły: | Utworzono: 31 sierpień 2020 | Odsłony: 12637
 1. Skończyły się wakacje, jutro rozpocznie się kolejny nowy rok szkolny. Nie będzie to łatwy czas ze względu na panującą epidemię, mimo wszystko Nauczycielom i wychowawcom życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Św., a dzieciom i młodzieży nowego zapału w zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu charakteru. Oby ten czas był dla wszystkich bezpieczny.
 2. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie siostry ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, które pracują w Rosji na Syberii, przed ogłoszeniami przybliżą nam swoją pracę. Także dzisiaj odpust ku czci NMP Częstochowskiej na Słotwinie.
 3. Msze Święte na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będą:
 1. Spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego będzie: dla młodzieży w poniedziałek od godz. 17.00 dla szkoły podstawowej w czwartek od godz. 16.30.
 2. W kalendarzu liturgicznym:

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
 2. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 3. Od wtorku wracają : Msza św. o godz. 6.30 i w sobotę w kościele Ducha Św. Msza św. o godz. 7.30.
 4. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza wszystkich Członków i Sympatyków na pielgrzymkę i diecezjalne spotkanie Rycerstwa Niepokalanej do Sanktuarium Matki Bożej Zawadzkiej z okazji 100. lecia koronacji Obrazu, 10 września b.r. Zapisy w kancelarii i w zakrystii. Szczegóły i godzina wyjazdu zostanie podana na ogłoszeniach 6 września.
 5. W sobotę, 5 września, odbędą się doroczne uroczystości upamiętniające ofiary bombardowania węzła kolejowego w Brzesku – Słotwinie. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00. Po Mszy św. odbędzie się także poświęcenie odnowionego pomnika ofiar bombardowania.
 6. Zakończyliśmy akcję zbiórki nakrętek na misyjne studnie. Podczas wakacji zebrano w naszej parafii ok.1750 kg. Serdecznie dziękujemy za włączenie się akcje pomocy misjom a ks. Marcinowi Gaździe i Papieskiemu Dziełu Misyjnemu Dzieci za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki przygotowanie do transportu.
 7. Wczoraj odbył się XI etap pielgrzymowania Drogami św. Jakuba - Drogą Via Regia z Zawady do Bukowna na Ziemi Olkuskiej. Dziękujemy jeszcze raz ks. Jackowi za dziesięć etapów pielgrzymowania i opiekę duchowa nad Pielgrzymami Jakubowymi. Teraz funkcję tę przejmie ks. Marcin Gazda. Przede wszystkim dziękujemy wczorajszym, pielgrzymom, którzy pokonali kolejny etap rodzinnego pielgrzymowania. Zapraszamy na kolejne etapy.
 8. W naszej wspólnocie parafialnej witamy nowych wikariuszy: mgr. Marcina Bysia, który przyszedł do nas z Radomyśla Wlk., pochodzi z parafii w Zwadzie k/ Dębicy i ma 15 lat kapłaństwa oraz ks. mgr. Krzysztofa Romańskiego, który przyszedł do nas z parafii M.B. Niepokalanej z Nowego Sączą a pochodzi z parafii w Marcinkowicach i ma 13 lat kapłaństwa. Życzymy im Bożego błogosławieństwa i ludzkiej życzliwości.
 9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary jakie złożyliście na utrzymanie uczelni katolickich w Polsce oraz za ofiary jakie złożycie by wesprzeć działalność misyjną sióstr pracujących na Syberii.
 10. W kinie „Planeta” w Brzesku wyświetlany jest bardzo wartościowy polski film fabularny o charyzmatycznym kapłanie ks. Janie Zieji p.t. „Zieja”. Film wyświetlany jest codziennie do czwartku /03.08/ seanse o godz. 12.00 i 18.00.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Teresa Rakowska z ul. Ogrodowej. Zmarłą polecamy Bożemu miłosierdziu.