Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst i zdjęcie: ks. Zbigniew Wielgosz / GOŚĆ TARNOWSKI

Parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba będzie gościć przedstawicieli organizacji, samorządów oraz grup zajmujących się Drogą św. Jakuba w Polsce.

Już 18 września Brzesko stanie się stolicą polskiego Camino. W tym dniu rozpocznie się w parafii NMP Matki Kościoła i zarazem sanktuarium św. Jakuba zebranie Parlamentu Jakubowego i spotkanie opiekunów Dróg św. Jakuba w Polsce.

Parlament Jakubowy tworzą od 2016 roku przedstawiciele organizacji, instytucji, samorządów i grup nieformalnych opiekujących się Drogą św. Jakuba w Polsce. Podczas sesji - w Brzesku będzie to już siódme spotkanie plenarne - członkowie PJ będą omawiać pomysły dotyczące funkcjonowania, promocji oraz utrzymania Drogi św. Jakuba w kraju. Tematem będzie również zbliżający się Rok Jakubowy 2021.

Obrady PJ rozpoczną się 18 września o godz. 15 w Auli Chrystusa Króla. O godz. 18 w sanktuarium zostanie odprawiona Msza św. Spotkanie członków parlamentu potrwa do 19 września i zakończy się o godz. 13.

Wydarzeniem będzie również wspólne przejście członków PJ oraz opiekunów szlaków Drogi św. Jakuba do sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywają się pod hasłem „Moja Droga”. Pielgrzymka rozpocznie się 19 września o godz. 14 przy kościele farnym w Brzesku. W sanktuarium św. Stanisława przewidziana jest Msza św. po dotarciu pielgrzymów na miejsce.

Aby przeczytać całość, kliknij tutaj.

Monday the 27th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews