Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Dzisiaj po Mszy św. o 9.00 zmiana tajemnic różańcowych. Dotychczas w pierwszą niedzielę września świętowaliśmy Diecezjalne Święto Chleba, w tym roku ze względu na obostrzenia związane z epidemia ta uroczystość została odwołana.
 2. Od poniedziałku w naszej parafii rozpocznie się Biały Tydzień dzieci, obecnie z klas czwartych, które w ubiegłym roku szkolnym grupami przyjmowały I Komunię św. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy od poniedziałku na Mszę św. o godz. 18.00. Każdy dzień będzie miał swój temat, spotkania poprowadzi
  Marcin Byś. Biały Tydzień zakończymy nabożeństwem fatimskim w przyszłą niedzielę.
 3. We wtorek będziemy obchodzili 25.lecie reaktywowania Akcji Katolickiej w diecezji tarnowskiej. Z tej okazji w naszym kościele, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza wszystkich Członków Akcji oraz sympatyków na Mszę św. dziękczynną o godz. 18.00.
 4. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 30, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 5. W czwartek o 14.00 wyjazd Rycerstwa Niepokalanej na pielgrzymkę do Zawady.
 6. W przyszłą niedzielę, 13 dzień miesiąca, przedostanie Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o 19.00, po Mszy św. procesja różańcowa wokół kościoła. Nabożeństwo, z kolejną konferencją o słudze Bożym kard. Stefanie Wyszyńskim poprowadzi nasz rodak ks. Jakub Kuchta. Jeśli będziemy mieli zezwolenie Sanepidu, to ostanie nabożeństwo w październiku będziemy chcieli, tak jak to było dotychczas, poprowadzić wokół Rynku.
 7. Także w przyszłą niedzielę Dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 11.30 w kościele Ducha Św.
 8. W tym miesiącu, 23 września, rozpocznie spotkania Parafialny Zespól Synodalny, spotkania były zawieszone z powodu pandemii. Na stoliku za ławkami w kościele są tradycyjnie wystawione kartki z pytaniami dotyczącymi wrześniowego spotkania synodalnego, którego tematem będzie: „Parafia środowiskiem budzenia, wzrostu i dojrzewania powołań kapłańskich i zakonnych”. Bardzo prosimy, tak jak to było dotychczas o zainteresowanie się tym tematem, pobranie kartek a swoje propozycje i przemyślenia zapisane na kartkach prosimy o wrzucenie do skrzynki synodalnej do 23 września.
 9. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

Wtorek  - Uroczystość Narodzenia NMP głównej patronki diecezji, po Mszy św. o godz. 8.00 poświęcenie ziarna siewnego, SobotaNajświętszego Imienia Maryi, Solenizantom tego tygodnia,
a szczególnie rodakowi księdzu kanonikowi Marianowi Jedynakowi składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. Spotkania:

Poniedziałek - Lektorzy i ceremoniarze o godz. 18.45

Wtorek – Ministranci o godz. 16.30 w Auli Chrystusa Króla

Środa – Próba chóru młodzieżowego po Mszy św. wieczornej

Wtorek – Ministranci o godz. 16.30 w Auli Chrystusa Króla

Czwartek – Młodzieżowy Wolontariat Misyjny o godz. 16.30. DSM o 16.30 w Domu Katechetycznym

Piątek – Próba scholii dziecięcej o 17.00 i w niedziele o 10.00, Straż Honorowa NSPJ po Mszy św. wieczornej, Duszpasterstwo Młodych „Fideles” o godz. 19.30.

Sobota Bractwo Szkaplerzne o godz. 7.30 poprowadzi różaniec, a po Mszy św. spotkanie formacyjne.

 1. Pragniemy poinformować, że Biblioteka Parafialna rozpoczyna swoją dzielność w każdy czwartek od 16.00 do 18.00, serdecznie zapraszamy, jest wiele nowych wartościowych pozycji książkowych, które warto przeczytać.
 2. Parafia w Jadownikach zaprasza w dniach od 12 – 14 IX br. wszystkich na wystawę poświęconą Narzędziom Męki Pańskiej i Grobowi Pańskiemu.
 3. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona w przedsionku kościoła,
  w kościele św. Jakuba i w zakrystii, jest najnowszy Promyczek Dobra dla dzieci.
 4. W ostaniem tygodniu został przydzielony zakres czynności kapłańskich w naszej wspólnocie kapłanów. W demokratycznych wyborach Seniorem wspólnoty kapłańskiej został Łukasz Polniaszek, viceseniorem ks. Marcin Gazda. Ks. Łukasz jest prefektem i katechetą Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych na „Zielonce”. Ks. Marcin Gazda katechizuje w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych na „Zielonce” oraz w Liceum Katolickim, ks. Krzysztof Misiaszek katechizuje w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych na „Zielonce”, ks. Krzysztof Romański katechizuje w Szkole Podstawowej Nr 3 i jest odpowiedzialny za przygotowanie młodzieży do bierzmowania, ks. Marcin Byś katechizuje w Szkole Podstawowej nr 1 i nr 3 i jest odpowiedzialny za przygotowanie dzieci komunijnych. Wszystkie pozostałe przydziały czynności księdza proboszcza, księży wikariuszy, księdza kapelan i księży rezydentów są na stronie internetowej naszej parafii oraz będą wywieszone w gablotach kościelnych.
 5. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli : + Edward Chwastek z ul. Ogrodowej, + Grażyna Szuba z ul. Ogrodowej, której pogrzeb będzie w poniedziałek w kościele parafialnym o 14.00 i + Janina Wąs z ul. Okocimskiej, której pogrzeb będzie we wtorek o 13.00 w kościele parafialnym. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

 

 

Friday the 30th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews