Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Rozpoczęliśmy X Tydzień Wychowania w Polsce pod hasłem „Budujemy więzi” wraz z tym tygodniem rozpoczynamy kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców.
 2. Jak co roku, dzisiaj odbędzie się Marsz Pamięci Żywych w 78. rocznicę likwidacji brzeskiego getta, początek na Pl. Kazimierza W. o godz. 16.00. Planowane są też wydarzenia towarzyszące na Rynku brzeskim, szczegóły na plakatach zaprasza Burmistrz Brzeska oraz stowarzyszenie „Pamięć i dialog. Wspólna historia”.
 3. Także dzisiaj, na Mszy św. o godz. 19.00, będzie kolejne wrześniowe NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, które będzie zakończone różańcem fatimskim i procesją wokół kościoła. Nabożeństwo poprowadzi nasz rodak ks. Jakub Kuchta, który będzie kontynuował rozważania o wielkim czcicielu Maryi, kard. Stefanie Wyszyńskim. Tegoroczny cykl kazań fatimskich, prowadzony przez ks. Jakuba, jest naszym przygotowaniem duchowym do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Od jutra rozpoczynamy nowennę przed liturgicznym wspomnieniem św. O. Pio, modlitwy będą po Mszy św. o godz. 8.00 i wieczorem o 18.00.
 5. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 po niej Msza św.
  w intencjach nowennowych. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste błogosławieństwo nowych Ceremoniarzy z rejonu brzeskiego.
 6. W czwartek comiesięczne spotkanie Grupy Modlitewnej św. O. Pio, rozpoczynamy modlitwą różańcową o godz. 17.30.
 7. W piątek /18.09./ rozpocznie się w naszym sanktuarium VII sesja Parlamentu Jakubowego – spotkanie przedstawicieli z całej Polski stowarzyszeń, bractw i instytucji zajmujących się Drogami Jakubowymi w Polsce. Poprzedni Parlament, który odbył się we Wrocławiu zaproponował następne spotkanie w mieście św. Jakuba w Brzesku. Obradom Parlamentu będzie przewodniczył przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek ks. bp Krzysztof Zadarko z Koszalina. Celem spotkania będzie podjęcie propozycji zadań w kontekście zbliżającego się Świętego Roku Jakubowego w 2021 r. Rozpoczęcie obrad w piątek, Mszą św. o godz. 18.00 przy ołtarzu jakubowym. Obrady Parlamentu potrwają do niedzieli. Już teraz dziękujemy Bractwu Jakubowemu przy naszym sanktuarium za organizację tego przedsięwzięcia.
 • W tym tygodniu w liturgii wspominamy: PoniedziałekŚwięto Podwyższenia Krzyża Świętego z tej racji po Mszy św. o godz. 8.00 oraz w godzinie miłosierdzia o godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Wtorek – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej oraz różaniec sanktuaryjny początek o godz. 16.30 Środaśw. Korneliusza, pap. i Cypriana bpa, męcz. Czwartek – Dzień Golgoty Wschodu i 81. rocznica napaści na Polskę Związku Radzieckiego. W czwartek, tradycyjnie od godz. 23.00 do północy w kościele Ducha Św. czuwanie modlitewne – Godzina Święta, na którą każdy jest zaproszony. Piątek Św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży.

Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzeniom imieninowe.

 1. Spotkania w tym tygodniu:
 • Poniedziałek – Ministranci o godz. 16.30 w salce na plebanii, Lektorzy i ceremoniarze o 19.00.
 • Wtorek – Bractwo Jakubowe o godz. 19.00.
 • Czwartek – Młodzieżowy Wolontariat Misyjny o 16.30, Dziewczęca Służba Maryjna o 16.30 w Domu Katechetycznym
 • W zakrystii są już do nabycia tradycyjne kalendarze książkowe sadownika i działkowicza z wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników i Sadowników w cenie 25 zł. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej wyłożonej w k-le św. Jakuba oraz w przedsionku kościoła i w zakrystii.
 1. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, ofiary na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.
 2. Spotkanie popielgrzymkowe Grupy „8” odbędzie się w niedzielę, 20 września,w parafii Uszew. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.00.
 3. Komenda Powiatowa Policji ostrzega przed oszustami działającymi metodami „na wypadek”, „na wnuczka” czy „na policjanta”. Policja apeluje żeby zachować szczególna ostrożność nie podejmować żadnych pochopnych decyzji. Wszystkie szczegóły i schematy jakimi posługują się oszuści będą na naszej stronie internetowej i prosimy się z nimi zaznajomić
 4. Do wieczności odeszła + Monika Auer z d. Wszoł, zmarła w Austrii pochowana na cmentarzu komunalnym. Polecamy zmarłą Bożemu miłosierdziu.
Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews