Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst: Franciszka Klimek. Galeria: KLIKNIJ TUTAJ.

W tak uroczystym dniu w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny 8 września 2020r. o godzinie 18.00 w naszej brzeskiej farze uczestniczyliśmy we Mszy św. dziękczynnej koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. prałata Józefa Drabika, kustosza Sanktuarium św. Jakuba Starszego Apostoła przy drodze ,,Via Regia’’ w intencjach:

- 25- lecia po reaktywacji przez abp Józefa Życińskiego Akcji Katolickiej w diecezji tarnowskiej,
- dzieci pierwszokomunijnych, które w tym tygodniu przeżywały ,,Biały tydzień ‘’ i w tym dniu z księdzem Marcinem Bysiem odnowiły przyrzeczenia Chrztu św.,
- za wszystkich powołanych do apostolstwa w Akcji Katolickiej: Asystenta Diecezjalnego, Asystentów Dekanalnych i Parafialnych, Prezesów, członków i kandydatów, za zmarłych członków AK i pierwszego prezesa POAK  śp. Jana Kusiaka.

Ksiądz prałat Józef Drabik skierował kilka ciepłych, wymownych słów do dzieci pierwszokomunijnych. Powiedział: ,,Mam nadzieję, że wy, drogie dzieci będziecie włączać się w życie parafii wstępując do różnych stowarzyszeń w/g wieku, a w dojrzałym życiu wstąpicie w szeregi Akcji Katolickiej.

Przed błogosławieństwem, na zakończenie Mszy św. wraz z koncelebransem i wiernymi odmówiliśmy Akt zawierzenia Akacji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej Matce Bożej - patronce naszej diecezji. Fragment: CIEBIE MATKO PROSIMY, ABYŚ POMOGŁA NAM ODNAJDYWAĆ MĄDROŚĆ I MOC W WYPEŁNIANIU ZADAŃ, DO KTÓRYCH POWOŁUJE NAS CHRYSTUS W KOŚCIELE.

Po zakończeniu Mszy św. zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i udaliśmy się na spotkanie do plebanii. Tam przy kawie i słodkościach, w serdecznej atmosferze mieliśmy okazję do wspomnień, przemyśleń, spostrzeżeń dotyczących naszej pracy.

Miłym zaskoczeniem było wystąpienie prezesa Jerzego Topolskiego, który tyle dobrych, ciepłych, pochwalnych słów wypowiedział pod adresem naszego opiekuna ks. prałata Józefa Drabika - jednocześnie dziękując Mu za opiekę, cenne wskazówki, zaangażowanie na każdym spotkaniu POAK, prosząc o dalszą opiekę. Słowa pochwały, podziękowań skierował prezes także do każdego członka obecnego na spotkaniu - prosząc o dalszą konstruktywną współpracę w naszym POAK. Z okazji jubileuszu każdy otrzymał piękny wizerunek Jana Pawła II w obrazie z dedykacją od biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Wszyscy zadowoleni, podbudowani i z wielkim optymizmem udaliśmy się do swoich domów.

ŚWIĘTY JANIE PAWLE II MÓDL SIĘ ZA NAMI, MIEJ W OPIECE AKCJĘ KATOLICKĄ.

Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews