Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst i zdjęcia: ks. Zbigniew Wielgosz / Gość Tarnowski - kliknij tutaj

O tym, jak będzie wyglądał kalendarz Roku św. Jakuba w Polsce, mówili uczestnicy spotkania w Brzesku.

W niedzielę 20 września przy sanktuarium św. Jakuba Starszego Apostoła w Brzesku zakończyły się obrady VII Parlamentu Jakubowego, który zgromadził kilkadziesiąt osób reprezentujących stowarzyszenia, bractwa i parafie św. Jakuba, a także instytucje i ośrodki badawcze zajmujące się Drogą św. Jakuba, oraz opiekunów szlaków wiodących do Santiago de Compostela.

Głównym celem PJ - podkreśla Emil Mendyk ze stowarzyszenia Przyjaciele Drogi św. Jakuba - było przygotowanie kalendarza wydarzeń jubileuszowego Roku św. Jakuba 2021, który przypada co dziesięć lat.

- Udało nam zebrać kilkanaście propozycji. To m.in. konferencja naukowa w Krakowie, cykliczne weekendowe wędrowanie szlakami św. Jakuba, sztafeta caminowa od Wilna i Lwowa przez Polskę do Zgorzelca, spotkanie bractw i parafii św. Jakuba w Częstochowie, a także publikacje. Szereg wydarzeń będzie miało miejsce w katedrze oliwskiej. Będą kontynuowane rodzinne przejścia organizowane przez Bractwo św. Jakuba w Brzesku. Chcemy, by w przyszłym roku Droga św. Jakuba jeszcze mocniej zaistniała w świadomości Polaków - mówi E. Mendyk.

Program wydarzeń zostanie opublikowany na stronie Parlamentu Jakubowego oraz na stronie stowarzyszenia Przyjaciele Drogi św. Jakuba camino.net.pl.

Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews