Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

W ramach Rodzinnego Pielgrzymowania Drogą Via Regia, odbył się XII etap wędrówki, prowadzący z Bukowna do Sosnowca Stare Maczki.

Początkowy odcinek szlaku, przebiegał wzdłuż rzeki Sztoła. Jest ona znana z wyjątkowo czystych wód. Przez wieki tworzyła swoją malowniczą dolinę, rzeźbiąc wąwozy i zakola, które można podziwiać przez cały bieg tej rzeki. Sztoła cały czas płynie w otoczeniu lasów, które kusiły nas bogactwem grzybów. Ciężko było przejść obojętnie widząc tak wspaniałe dary lasu.

W połowie etapu dotarliśmy do miejscowości Sławków. W kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Mikołaja, została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. prał. Józefa Drabika, kustosza Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Brzesku oraz ks. Marcina Gazdę, który z kolei jest duchowym opiekunem Bractwa Jakubowego i sympatyków, pielgrzymujących na szlaku św. Jakuba.

Warto też wspomnieć o Szymonie Żaku, który godnie reprezentował Liturgiczną Służbę Ołtarza, służąc podczas Mszy św. W trakcie kazania ks. Proboszcz wskazał na przykład dobroci patrona tamtejsze parafii św. Mikołaja i zachęcił wszystkich do jej praktykowania w codzienności.

Aby wzmocnić swoje siły fizyczne, po zakończonej Mszy św. posililiśmy się w karczmie Austeria i ruszyliśmy w drogę. Dalszy odcinek pielgrzymki przebiegał dróżkami leśnymi. Las pozwolił nam odpocząć od codziennych obowiązków i problemów.

W trakcie przerwy Justynka Szydłowska poczęstowała nas imieninowymi cukierkami a wszyscy pątnicy odśpiewali Jej tradycyjne „Sto, lat...”. Jeszcze raz w imieniu uczestników pielgrzymki, życzę Ci wszystkiego najlepszego, niech Pan Bóg błogosławi i strzeże!

Gdy dotarliśmy na miejsce po przebyciu 27 km byliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, że mogliśmy po raz kolejny wędrować razem drogą św. Jakuba.

 Buen Camino!

 Katarzyna Żak

Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews