Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Niedzielą Misyjną, której hasłem są słowa „Oto ja poślij mnie”, rozpoczynamy Tydzień Modlitw za Misje i Misjonarzy. W intencjach misyjnych modlimy się w tym tygodniu na różańcu. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę przeznaczone na cele misyjne Kościoła.
 2. Wypominki według dotychczasowego zwyczaju można składać w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Przygotowane kartki można pobrać z ławek w kościele, z przedsionka oraz z zakrystii i kancelarii. Przypominamy, żeby nie odmieniać imion i nazwisk zmarłych, tylko pisać w mianowniku oraz zaznaczyć godzinę, o której wypominki mają być czytane.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe które w naszej farze są w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.30.
 4. W związku z dynamicznym rozwojem zachorowań na COVI-19 przypominamy wszystkim o obowiązku noszenia maseczek w kościele i na zewnątrz oraz korzystania z wystawionych w kościele urządzeń do dezynfekcji rąk. Ksiądz biskup udzielił także dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy św., zachęcamy tych którzy będą korzystać z dyspensy aby w niedziele i święta, dzięki przekazowi internetowemu z naszej parafialnej strony internetowej łączyli się z parafią uczestnicząc we Mszy św. on-line. Komunia św. dla tych którzy przyjmują na rękę będzie podawana w bocznej nawie od wejścia do zakrystii. Przypominamy, że ręce wyciągnięte po Komunię św. układamy w formie „tronu” a mianowicie na prawą rękę nakładamy lewą, po położeniu przez kapłana Pana Jezusa w Komunii św. na rękę, odchodząc krok na bok, prawą ręką bierzemy Hostię przyjmujemy ją do ust. Komunię św. przyjmujemy przy kapłanie, nigdy nie odchodzimy z Nią na kościół. W dni powszednie, ci którzy przyjmują Komunię św. na rękę powinni podejść pierwsi do Komunii.
 5. W kalendarzu liturgicznym:
 • Dzisiaj - św. Łukasz Ew.- Święto Służby Zdrowia.
 • Wtorek – św. Jana Kantego
 • Czwartek – św. Jana Pawła II, pap. i 1. rocznica poświęcenia odnowionego kościoła Ducha Św. W tym dniu także przypada 31 r. śmierci ks. prał. Kazimierza Kopacza.
 • Przyszła niedziela jest Niedzielą Synodalną.

Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe. A Brzeskiej Służbie Zdrowia wraz z ich Kapelanem, ks. Józefem, na te bardzo trudne czasy życzymy szczególnej opieki św. Łukasza i patrona Miasta św. Jakuba, niech Wam wypraszają potrzebne siły, zdrowie i obfitość Bożych łask na co dzień.

 1. W tym tygodniu Różaniec poprowadzą:
 • Dzisiaj – Parafialny Zespól Caritas
 • Poniedziałek – Młodzieżowy Wolontariat Misyjny
 • Wtorek – Straż Honorowa NSPJ
 • Środa – Pielgrzymi Gr. 8 św. Stanisława
 • Piątek – Dziewczęca Służba Maryjna
 1. W czwartek zapraszamy na comiesięczne spotkanie Modlitewnej Grupy św. o. Pio, rozpoczęcie różańcem o 17.30.
 2. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.
 3. Regionalne Centrum, w ramach Miesiąc Papieskiego zaprasza na wystawę p.t. „Życie Karola Wojtyły”, która dokumentuje najważniejsze momenty biografii Papieża Polaka, wystawę można oglądać do 10 listopada od 8.00 do 15.00.
 4. Bardzo proszę Parafialny Zespól Synodalny, aby w tym miesiącu, na przesłane materiały odpowiedzieć e-mailowo Sekretarzowi Zespołu, p. Krystynie Serbeńskiej – Biel.
 5. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: + Henryk Przepiórka z ul. Ogrodowej. Dobry Jezu, a nasz P…
Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews