Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Msze św. dzisiaj w kościele parafialnym o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00. W kościele Ducha Św. o 10.00 i 14.00 bez procesji różańcowej za zmarłych na cmentarz parafialny. NIE BĘDZIE W KOŚCIELE PARAFIALNYM MSZY ŚW. O 16.00.
 2. Dzisiaj po południu rozpoczyna się Tydzień Modlitw za Zmarłych – czas zyskania odpustu, który w tym roku ze względu na epidemię decyzją Papieża został przedłużony na cały miesiąc. Wierni, którzy w listopadzie przez 8 dowolnych dni nawiedzą cmentarz, lub kościół i pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust  zupełny pod zwykłymi warunkami /komunia św., modlitwa za zmarłych, modlitwa w intencjach Ojca św. i wyzbycie się przywiązania do grzechu/, odpust jest darowaniem kar za grzechy już odpuszczone, można go ofiarować za jednego zmarłego raz na dzień.
 3. Dziś i przez wszystkie niedziele listopada w kościele parafialnym będą rozstawione puszki oraz cegiełki, na których znajduje się numer konta, na które można przelewać ofiary. Dzięki tym ofiarom będziemy mogli odnowić kolejny nagrobek na zabytkowym cmentarzu. Dotychczas odnowione nagrobki możemy zobaczyć nawiedzając cmentarz w dniach po 2.11. Natomiast po Mszy świętej wychodząc z kościoła ofiara składana do puszek będziemy mogli wesprzeć tradycyjnie Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, w którym przygotowuje się do kapłaństwa nasz rodak kl. Mikołaj. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
 4. Jutro 2. 11. WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH /DZIEŃ ZADUSZNY/. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 15:30 i 18.00. O godz. 15.30 Msza św. ze względu na sytuacje epidemiologiczną oraz obowiązujące obostrzenia będzie w kościele parafialnym, a nie w kościele Ducha Świętego jak to było dotychczas. Wypominki w Dzień Zaduszny o g. 7:15; 8:45; 15:15 i różaniec z wypominkami o 17:30.
 5. Modlitwa różańcowa z wypominkami listopadowymi za zmarłych w naszym kościele będzie w dni powszednie o g. 17:30, a w niedzielę o g. 18:30.
 6. Wypominki, według dotychczasowego zwyczaju można składać w kancelarii i w zakrystii.
 7. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 z modlitwą wspominkową, po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 8. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 17.00 poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie. Msza św. wotywna o NSPJ z kazaniem katechizmowym w piątek o g. 8:00 i 18:00, a o 16:30 Msza św. dla dzieci. Od tego pierwszego piątku miesiąca powraca Msza św. pierwszopiątkowa dla młodych, która przed laty miała miejsce w naszym kościele. Rozpoczęcie o 19:00 adoracją Najświętszego Sakramentu i możliwością skorzystania ze spowiedzi, a o 19:30 Msza św. ze słowem. Zapraszamy młodzież, młode małżeństwa, pielgrzymów gr. 8 PPT i wszystkich którzy pragną chwilę pobyć z Jezusem. Natomiast w sobotę różaniec o 7:30 poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej, a o godz. 8:00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP z rozważaniem pierwszosobotnim.
 9. Osoby, które pragną skorzystać z posługi kapłana na I piątek w listopadzie, proszone są o zgłoszenie do czwartku telefonicznie do kancelarii, czy też bezpośrednio do tego kapłana, który do nich przychodzi z posługą. Kapłani ze względu na panującą sytuację udadzą się z Komunią św. tylko do tych osób, które wyraźnie o to poproszą.
 10. W przyszłą niedzielę z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”, a po Mszy św. o g. 9:00 zmiana tajemnic różańcowych.
 11. W piątek 6.11. w naszej parafii rozpocznie się Katechizacja Przedmałżeńska, która zakończy się Dniem Skupienia w niedzielę 8.11. w Kościele Ducha Świętego. Narzeczeni do Poradni Rodzinnej proszeni są, aby umawiać się na spotkania telefonicznie.
 12. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspominamy św. Karola Boromeusza, bpa.

          Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe.

 1. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele i na zewnątrz oraz korzystania z wystawionych w kościele urządzeń do dezynfekcji rąk. Informujemy, że Komunia św. na rękę podawana jest w nawie bocznej od strony zakrystii, a w dzień powszedni osoby przyjmujące na rękę Komunie św. powinny podejść pierwsze.
 2. Zachęcamy do obejrzenia w Kinie „Planeta” w Brzesku bardzo wartościowego filmu pt. „Czyściec”, seanse codziennie do czwartku o godz. 15.15.
 3. Dyrekcja Szpitala w Brzesku informuje, że w dniu 4 listopada 2020r , w godz 9:00-15:00, w Szpitalu Powiatowym w Brzesku , będzie krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Krakowie, w którym będzie możliwe oddanie krwi przez osoby, które przebyły zakażenie koronawirusem. Z oddanej krwi ozdrowieńców zostanie wyodrębnione osocze z przeciwciałami, które będzie podawane chorym z ciężkimi objawami COVID-19. Do oddania krwi zgłosić się mogą wszystkie osoby w wieku 18-60 lat , po przebytym CoVID-19, które są ozdrowieńcami co najmniej od 2 tygodni. W sprawie rejestracji, lub uzyskania więcej informacji proszę się kontaktować pod numerem tel. 511 438 347.
 4. Ksiądz Proboszcz wszystkich serdecznie pozdrawia, dziękuje za pamięć, przekazywane pozdrowienia, a w szczególności wyraża wdzięczność za ofiarowaną modlitwę, zamawiane Msze święte w jego intencji i zapewnia nas o modlitwie, ofiarując ją w intencji całej wspólnoty parafialnej. Ks. Proboszczowi życzymy powrotu do pełni zdrowia
  i pamiętamy nadal w modlitwie zanosząc ją przez wstawiennictwo św. Jakuba Ap.
 5. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności świętej pamięci: + Marta Zydroń z Legionów Piłsudskiego, której Msza św. pogrzebowa będzie w środę
  o g.13:00 w kościele parafialnym, + Helena Hamielec z ul. Mickiewicza, + Józef Klecki z ul. Bohaterów Westerplatte, + Maria Haber z ul. Starowiejskiej, której pogrzeb będzie
  w poniedziałek o g. 11:00 w kościele parafialnym oraz + Leszek Hudyma z ul. Robotniczej, którego pogrzeb będzie we wtorek o g. 12.30 w kościele Miłosierdzia Bożego. Polecajmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie …

 

Sunday the 19th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews