Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest to okazja by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom w Republice Środkowoafrykańskiej. Poprzez dar modlitwy w ich intencji oraz w intencji pokoju możemy wypełnić przykazanie miłości Boga i bliźniego. Także dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek, oraz wysłanym SMS-om o treści RATUJE pod nr 72405 Papieskie Dzieło Pomocy Kościołowi w Potrzebie może realizować pomoc dla chrześcijan żyjących w tym kraju.
 2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Różaniec z wypominkami listopadowymi codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30.
 3. W środę 11 listopada – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.30, z udziałem Władz Miejskich.
 4. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 5. W sobotę Bractwo Jakubowe zaprasza na kolejny etap pielgrzymowania drogami Św. Jakuba. Odcinek 24 km z Będzina do Sączowa. Pielgrzymowanie odbędzie się z zachowaniem wszelkich przepisów sanitarno – epidemiologicznych.
 6. W czwartek Rycerstwo Niepokalanej o 7:30 poprowadzi różaniec w intencji nowych powołań oraz za powołanych, a w sobotę Bractwo Szkaplerzne będzie miało swoje modlitewne spotkanie: o godz. 7:30 różaniec, a następnie Msza święta.
 7. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
 • Poniedziałek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
 • Wtorek – św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła
 • Środa – św. Marcina z Tours
 • Czwartek - św. Jozafata, męcz.
 • Piątek - Świętych męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe, a szczególnie naszym wikariuszom ks. Marcinowi Gaździe i ks. Marcinowi Bysiowi.

 1. W przyszłą niedzielę będziemy w Kościele Powszechnym obchodzili Dzień Ubogich.
 2. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Już dziś wrażamy wdzięczność za wszelkiego rodzaju ofiary składane na funkcjonowanie parafii.
 3. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii i na stoliku w kościele.
 4. Wojewoda Małopolski zaprasza do współpracy osoby, które pragną włączyć się w uruchomianie tymczasowych szpitali. Więcej informacji na stronie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie i w gablotach parafialnych.
 5. Przypominamy o obowiązujących zasadach sanitarnych i epidemiologicznych. W kościele może być 1 os. na 15 m2, obowiązują maseczki i zachęcamy do dezynfekcji rąk. Przypominamy, że Komunia św. na rękę udzielana jest w nawie bocznej przy chrzcielnicy, a w dzień powszedni w pierwszej kolejności, a następnie w formie tradycyjnej.
 6. Ksiądz Proboszcz serdecznie wszystkich pozdrawia i dziękuję za modlitwę ofiarowaną w jego intencji. Pragnie poinformować, że Msze święte, które będzie odprawiał w tym tygodniu w Kaplicy Kapłańskiej św. Józefa na plebanii, będzie ofiarował w intencji, tych wszystkich, którzy otaczali go modlitwą i opieką.
 7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: + Stanisław Mietła z ul. 11 Listopada; + Tomasz Filip z ul. Browarnej; + Sławomir Gregorowicz z ul. Cichej; + s. Maria Brzęk z ul. Starowiejskiej; + Helena Słupska z ul. Wojska Polskiego; + Zofia Synowiec z ul. Mickiewicza; + Bogumiła Duch z ul. Wojska Polskiego, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.00 w kościele parafialnym i + Otylia Pławińska z ul. Kościuszki, której pogrzeb będzie w sobotę o godz. 12.00 w kościele parafialnym. Ich nieśmiertelne dusze polecajmy Bożemu miłosierdzi: Dobry Jezu, a nasz Panie…
Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews