Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny i kontynuację trzyletniego programu duszpasterskiego, który jest poświęcony Eucharystii z głównym hasłem: „Eucharystia daje życie”. W drugim rok jego realizacji wpisane będą słowa: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.
 2. Trwa Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, modlitwy nowennowe dzisiaj o 15.30 a w dni powszednie o godz.7.30.
 3. Dzisiaj ostatnia Msza św. w kościele Ducha Św., kościół będzie zamknięty na okres zimowy do kwietnia.
 4. Od poniedziałku Msze św. Roratnie będą o godz. 6.00 dla wszystkich, których tematem będzie „Przygotować serce na spotkanie z Chrystusem” oraz dla dzieci
  o godz. 18.00. Na tych roratach będziemy realizować z dziećmi program przygotowany przez redakcję Promyczka Dobra i zatytułowany „Wielka Tajemnica”.
 5. W dni powszednie przez Adwent nie będzie Mszy św. o 6.30. Pół godziny przed Mszą św. Roratnią poranną będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, modlitwy o powołania i za powołanych będą w czwartek po Mszy św. o godz. 8.00 oraz prowadzone przez Towarzystwo Przyjaciół WSD o godz. 17.15. Msza św. wotywna o NSPJ w piątek o godz. 8.00 i 18.00 z kazaniem katechizmowym. Msza św. pierwszopiątkowa dla młodzieży i wszystkich chętnych o godz. 19.30 a pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu. W pierwszą sobotę Msza św. Wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00, pół godziny wcześniej różaniec i nowenna. Spowiedź pierwszopiątkowa w czwartek od 17.00 oraz w piątek na Mszach św. i od 16.00. Zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas ósmych, aby skorzystali z comiesięcznej spowiedzi św., która jest też jednym z elementów dobrego przygotowania do tego sakramentu. W piątek roraty dla dzieci na Mszy św. o godz. 16.30 a w sobotę na Mszy św. o godz. 8.00.
 7. Czuwania modlitewne, które odbywały się w czwartki w kościele Ducha Św. od najbliższego czwartku będą w kościele św. Jakuba. Godzinne czuwanie od 23.00 do północy prowadzi Odnowa w Duchu Św. i na modlitwę zaproszeni są wszyscy chętni.
 8. W sobotę /5.12./, ostatni w tym roku etap rodzinnego pielgrzymowania Drogami św. Jakuba. Etap z Sączowa do Piekar Śląskich, liczący 13 km. Rozpocznie się o godz. 9:00 przy kościele św. Jakuba w Sączowie i zakończy w Bazylice Matki Boskiej Piekarskiej Mszą św. o godz. 12:00. Dojazd we własnym zakresie, a zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii. Pielgrzymowanie odbywa się z zachowaniem wszystkich przepisów sanitarnych.
 9. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
 • Poniedziałek Św. Andrzeja Ap. Czwartek – św. Franciszka Ksawerego, kapłana, Piątekśw. Barbary, dziew. i męcz., patronki górników. Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe.
 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
 2. Także w przyszłą niedzielę dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzi. Ofiarą do puszek będzie można wesprzeć to dzieło.
 3. Świece Caritas - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, są wyłożone przy skarbonie św. Antoniego, pobierając świece złóżmy ofiarę, która przeznaczona jest na pomoc dla dzieci z ubogich rodzin. Są także opłatki wigilijne, już poświęcone, które rozprowadzają Siostry, ofiara za opłatki jest naszą wdzięcznością za pracę Sióstr w parafii.
 4. W zakrystii można dziś nabyć jeszcze Ewangelię na każdy dzień. Nabywając te rozważania, wspieramy działalność Duszpasterstwa Młodych przy naszej parafii.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Jest także wyłożona w przedsionku. W Gościu Niedzielnym jest kalendarz na rok 2021, a w Niedzieli płyta CD z nagranymi rekolekcjami. Obie gazety w niezmienionej cenie po 6 zł.
 6. Klub Honorowych dawców Krwi MOTOJADOWNIKI, zaprasza w przyszłą niedzielę /6.12./ w godzinach od 9.00 do 13.oo na kolejną akcję krwiodawstwa w Domu Ludowym w Jadownikach.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Marian Maciejowski z ul. Legionów Piłsudskiego, + Wiesław Grech z ul. Przemysłowej, + Adam Dudek z ul. Mickiewicza, + Elżbieta Marmol z ul. Brzeskiej, + Kazimierz Pieprzyk z ul. Jagiełły i + Maria Smuk z ul. Ogrodowej, której pogrzeb będzie w poniedziałek o 13.00 w kościele paraf. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.
Sunday the 19th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews