Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Źródło: Gość Tarnowski. Autor: Beata Malec Suwara

W grudniu brzescy pielgrzymi pokonali ostatni w tym roku etap Rodzinnego Pielgrzymowania Drogami Świętego Jakuba.

W pierwszą sobotę grudnia brzescy pielgrzymi pokonali ostatni w tym roku etap Rodzinnego Pielgrzymowania Drogami Świętego Jakuba, który wiódł z Sączowa do Piekar Śląskich. Wzięło w nim udział kilkanaście osób.

- Mimo wielu obostrzeń i trudności udało nam się zrealizować tegoroczny plan naszego pielgrzymowania. W sumie podczas 7 etapów pokonaliśmy dystans 150 km z Krakowa do Piekar Śląskich. Cieszy nas fakt, iż za każdym razem dołączali do nas nowi pielgrzymi, nie tylko związani z naszym regionem, ale także z innych terenów - mówi ks. Marcin Gazda, obecny kapelan rodzinnego pielgrzymowania zainicjowanego przez brzeskie sanktuarium św. Jakuba i działające przy nim Bractwo Jakubowe.

Za pokonanie 100 km najmłodsi pielgrzymi zostali uhonorowani certyfikatami juniorskimi i familijnym Stowarzyszenia "Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce. Otrzymali je: Karolinka - uczennica pierwszej klasy, szóstoklasista Szymon i ósmoklasistka Dominika.

Ponadto – jak się okazuje – pandemia nie tylko nie przeszkodziła w zrealizowaniu tych zamierzeń, ale wręcz umożliwiła wielu caminowiczom nieco inny rodzaj pielgrzymowania. Niektórzy brzescy członkowie Bractwa Jakubowego pokonywali trasy oraz zdobywali compostelki i medale w ramach tzw. wirtualnego pielgrzymowania, zainicjowanego w dobie pandemii. W grupie tej znaleźli się także brzescy kapłani – kustosz sanktuarium św. Jakuba ks. Józef Drabik oraz ks. Jacek Walczyk i ks. Marcin Gazda. Pielgrzymowali pieszo i rowerami do pobliskich sanktuariów w Szczepanowie, Bochni, Okulicach czy Zabawie. Ks. Marcin Gazda w ten sposób pokonał 1250 km na rowerze i 215 km pieszo, zdobywając 5 medali.

Aby przeczytać całość i oglądnąć zdjęcia, kliknij tutaj.

Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews