Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. W ostatnią niedzielę Adwentu rozpoczynamy rekolekcje adwentowe pod hasłem „Nadchodzi Niebo”. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie rekolekcjonistę, dyrektora domu rekolekcyjnego w Ciężkowicach ks. dr Marcina Krępę. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Mszach św., a w poniedziałek i we wtorek na Mszach św. o godz. 6.00, 8.00 i 18.00. We wtorek zakończenie rekolekcji i składka na Mszach św. na potrzeby rekolekcyjne oraz wystroju kościoła. Natomiast w środę na roratach ostania składka na wystrój świąteczny kościoła. Program rekolekcji jest na plakatach i na stronie internetowej parafii.
 2. Do chorych z posługą sakramentalną świąteczną udamy się w środę od godz. 10.00.
 3. W poniedziałek i wtorek Roraty dla dzieci będą o godz. 16.30. W środę zakończenie Rorat i losowanie nagród o 18.00.
 4. W czwartek WIGILIA. Msze św. o godz. 6.00 /Roraty/, 7.00 i ostatnia Msza św. będzie o godz. 8.00. Wigilia Bożego Narodzenia, jest wyjątkową okazją do pojednania w naszych rodzinach, domach, sąsiedztwie. Jest to czas szczególnej pamięci o ludziach biednych i samotnych. Zachęcamy aby zachować charakter postny tego dnia i powstrzymać się od pokarmów mięsnych w Wigilię.
 5. W tym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne, zapraszamy na MSZE ŚW. PASTERSKIE o godz. 22.00 i o północy. Ofiary zbierane podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. Po Pasterce uroczyste  przeniesienie do szopki figurki Dzieciątka Jezus.
 6. W piątek /25.12./ UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA, w tym dniu nie ma Mszy św. o 6.00, pozostałe Msze św. tak jak w niedzielę. W tym dniu oczywiście nie obowiązuje post piątkowy.
 7. W sobotę /26.12./, drugi dzień Świąt, ŚWIĘTEGO SZCZEPANA pierwszego męczennika. Msze św. tak jak w niedzielę. W tym dniu, ofiarą na tacę, wspieramy uczelnie katolickie.
 8. W przyszłą niedzielę ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA.
  W
  naszej diecezji jest to Dzień Jubileuszy Małżeńskich. Z tej okazji zapraszamy wszystkich małżonków obchodzących 1, 25, 50 i 55 rocznicę małżeństwa  z rodzinami na Mszę św. o godz. 9.00. Zaproszone są także te małżeństwa które obchodzą inne pełne rocznice ślubu. Prosimy aby
  w tym tygodniu zgłosić w kancelarii lub w zakrystii małżeństwo które przeżywa
  1, srebrny, złoty czy diamentowy jubileusz aby otrzymać błogosławieństwo jubileuszowe.
 9. Także przyszła niedziela to dzień św. Jana Apostoła i z tej racji po Mszach św. będzie poświęcenie wina. Z racji obostrzeń nie będzie podawane, jak dotychczas, na Mszach św. poświęcone wino do skosztowania.
 10. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko w poniedziałek i we wtorek.
 11. Parafialny Zespół Caritas pragnie serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w tym roku wsparli Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W tym roku także, dzięki wsparciu jakie otrzymaliśmy od Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, wszyscy potrzebujący otrzymają paczki świąteczne, które będą wydawane w przez CARITAS w Domu Katechetycznym w poniedziałek i wtorek od godz. 12.00 do 15.00, na podstawie dowodu osobistego oraz zachowaniem wszystkich przepisów sanitarnych obowiązujących z racji epidemii. Chociaż w tym roku nie będzie tradycyjnej wieczerzy wigilijnej dla samotnych i potrzebujących to do tych wszystkich zostaną dowiezione potrawy wigilijne.
 12. Od 16 lat organizowany jest Brzeski Konkurs Kolęd i Pastorałek o „Muszlę św. Jakuba”, obejmujący powiat brzeski. W tym roku w związku z obostrzeniami sanitarnymi związanymi z pandemią, nie rezygnujemy z 16. edycji tego Konkursu, który przecież ma się odbyć w Świętym Roku Jakubowym. Konkurs ten odbędzie się w formie zdalnej. Regulamin konkursu, karta zgłoszenia i wszystkie szczegóły są na stronie internetowej parafii w zakładce konkursowej. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 stycznia. Dyrektorem Konkursu jest ks. Marcin Gazda. Konkurs jak co roku organizowany jest we współpracy z Burmistrzem Miasta oraz Starostwem Powiatowym.
 13. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Ministranci będą rozprowadzać Gościa Niedzielnego w którym znajdziemy przygotowaną wkładkę z obrzędem wigilijnym oraz piękny artykuł poświęcony naszej parafii, podsumowujący organizowane przez Bractwo św. Jakuba nasze całoroczne pielgrzymowanie Drogami św. Jakuba. Zachęcamy do nabycia Gościa i pozostałych tytułów prasy katolickiej.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła +Anna Kłos z ul. Towarowej, której pogrzeb będzie jutro o 12.00 w kościele parafialnym. Zmarłą polecamy Bożemu miłosierdziu.
Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews