Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

W  poprzednim „ Kościele nad Uszwicą” ogłosiliśmy konkurs „Polacy w służbie Niepodległej - Bitwa Warszawska 1920 r.” skierowany do najstarszych klas szkół podstawowych i szkół średnich całego dekanatu. Jego celem było podkreślenie wartości patriotycznego zrywu Polaków w obronie Ojczyzny i Europy w 1920 roku oraz uświadomienie prawdy, że pamięć historyczna jest naszym obowiązkiem.    

Warunki niezależne od nas: pandemia, kolejne obostrzenia sanitarne, zdalne nauczanie, z pewnością utrudniły  zainteresowanie konkursem. Świadomi tych faktów zwróciliśmy się z pismem do  dyrekcji szkół podstawowych i średnich w Brzesku z prośbą o zaangażowanie nauczycieli historii, plastyki, wychowawców, mając nadzieję, że zaapelują…przypomną… pomogą…  

Jedyną szkołą, która „przejęła się” konkursem była Publiczna Szkoła nr 3 w Brzesku. Zresztą nie pierwszy już raz udowodniła, że wychowanie patriotyczne, troska o kulturę środowiska, utrwalanie pamięci o przeszłości, spotkania z poetami Ziemi Brzeskiej  są trwałymi wartościami tej placówki. Mamy, co prawda 2 prace z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Brzesku, ale spod patronatu Rodziny Kolpinga i dwie prace ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jadownikach ale podjęte z inwencji rodziców. Dziękujemy im za to. Ogółem do konkursu przystąpiło 12 osób.  

Redakcja KnU  wyraża serdeczne podziękowania Dyrekcji Publicznej Szkoły nr 3, pani od  historii, Grażynie Pleśniarskiej – Gwizdała i uczniom, którzy mimo niesprzyjających okoliczności podjęli  dodatkowe zadania, wymagające  umiejętności w opanowaniu grafiki komputerowej czy zdolności do ukazania dynamizmu,  ekspresji, uchwycenia nastroju z obrazów wielkich polskich malarzy.   

Zadanie konkursowe mające na celu opowiadanie o księdzu Ignacym Skorupko podjęła tylko jedna osoba, projekcję multimedialną – 4. Kopię obrazu „Bitwa Warszawska” wg oryginału Wojciecha i Jerzego Kossaka lub Henryka Rosena – 7 uczestników.

Komisja Konkursowa w składzie: ks. Zygmunt Bochenek, Ewa Prus, Maria Dziwiszewska, (poszerzona o specjalistów: Teresa Czesak,  Joanna Solak i Marię Kądziołka) dokonała oceny prac. Wyniki ogłoszono i rozdano nagrody w niedzielę, 20 grudnia.

W kategorii   opowiadania historycznego:   I miejsce - Aleksandra Mruczek / II miejsce – Julia Wójcik

W kategorii multimedialnej prezentacji:      I miejsce  – Anna Dzieńska / II miejsce – Katarzyna Franczyk / III miejsce – Karolina Wójcik. Wyróżnienie - Kacper Sowa

W kategorii artystycznej kopii:  I miejsce - Gabriela Kornaś / II miejsce – Julia Wójcik / III miejsce – Szymon Gaczoł / Wyróżnienie – Martyna Idzi

Dyplomy za udział w konkursie: Gabriela Grzebieniarz, Patrycja Pęcak, Wiktoria Wójcik.

Redakcja KnU

Sunday the 20th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews