Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj
Szczegóły: | Utworzono: 28 grudzień 2020 | Odsłony: 9135
  1. Dzisiejsza niedziela jest także w naszej diecezji Niedzielą Jubileuszy Małżeńskich, modlitwy w intencji Jubilatów na Mszy św. o godz. 9.00.
  2. W czwartek /31.12./ ostatni dzień roku kalendarzowego. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.00, 7.30, 9.00, natomiast Msza św. wieczorna będzie o godz. 16.00. Na Mszach św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 16.00 będzie uroczyste nabożeństwo dziękczynne za miniony rok i na tych Mszach św. będzie zbierana ofiara na tacę jako nasze wsparcie finansowe XVI Konkursu Kolęd i Pastorałek o Muszlę św. Jakuba. NIE BĘDZIE W TYM DNIU MSZY ŚW. O GODZ. 18.00. W tym roku, mimo pandemii będziemy organizowali kolejny Konkurs Kolęd i Pastorałek, bo cieszy się on wielką popularnością. Konkurs w tym roku będzie w formie zdalnej. Bardzo prosimy, jak co roku, o wsparcie finansowe tego konkursu przez osoby indywidualne oraz instytucje. Koncert laureatów będzie w naszym kościele w ramach Brzeskiego Koncertu Noworocznego 31 stycznia o godz. 17.00. Wszystkie szczegóły Konkursu oraz regulamin są na stronie internetowej parafii.
  3. W piątek /1.01.2021/ UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – NOWY ROK. Jest to święto z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św. i pierwszy piątek miesiąca.
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

Wszystkim solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

  1. 31 grudnia w katedrze św. Jakuba w Santiago de Compostela arcybiskup Julian Bario Bario otworzy Święte Drzwi Przebaczenia i rozpocznie Święty Rok Jakubowy – Compostelański – 2021. Po 11 latach od ostatniego Roku Jakubowego w 2010, w roku 2021 dzień św. Jakuba - 25 lipca, znowu przypadnie na niedzielę. W naszym Sanktuarium św. Jakuba przy Drodze Via Regia, Jubileuszowy Rok Świętego Jakuba zainaugurujemy w niedzielę, 03 stycznia. Główna uroczystość rozpocznie się o godz. 11.45 i będzie jej przewodniczył J.E. ks. bp Wiesław Lechowicz. W tym dniu zbierzemy się na zewnątrz kościoła, przed „Drzwiami Jakubowymi” i po ceremonii uroczystego otwarcia tych drzwi, wejdziemy do świątyni, najpierw przed ołtarz św. Jakuba i później przejdziemy do nowej części kościoła gdzie będzie celebrowana Msza św. Wszystkie szczegóły będą na plakatach i stronie internetowej parafii.
  2. Zmiana tajemnic różańcowych w styczniu będzie w drugą niedzielę po Mszy św. o 9.00.
  3. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: + Zofia Ciastoń z ul. Pomianowskiej, której pogrzeb będzie jutro o godz. 9.00 w kościele Miłosierdzia Bożego i + Janina Kawa z ul. Czarnowiejskiej, której pogrzeb będzie we wtorek o 14.00 w kościele parafialnym. Zmarłe polecamy Bożemu miłosierdziu.