Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

 1. Dzisiaj w naszej parafii i sanktuarium św. Jakuba rozpoczynamy Jubileuszowy Rok Compostelański Świętego Jakuba. Główna uroczystość rozpocznie się o godz. 11.45 ceremonią otwarcia Drzwi św. Jakuba. Uroczystości tej będzie przewodniczył ks. bp Wiesław Lechowicz. Będzie ona transmitowana na Facebooku naszej parafii.
 2. W środę /6.01./ UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIE PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI, Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej. Po każdej Mszy św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Już dzisiaj można pobrać sobie pakieciki z kadzidłem i kredą poświęcone i przygotowane na końcu ławek, a składając ofiarę wspomóc misje i misjonarzy. W tym dniu na każdej Mszy św. Dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego i Wolontariatu Misyjnego przedstawią scenkę bożonarodzeniowo – misyjną, po Mszy ofiarą do puszek, w ramach Kolędy Misyjnej, która w tym roku ze względu na pandemię nie odbędzie się tradycyjnie, można wesprzeć misje. Na Mszy św.
  o 10.30, odbędzie się także Orszak Trzech Króli
  w zmienionej i bardzo okrojonej formie ze względu na obostrzenia sanitarne. Trzej Królowie razem z dziećmi uroczyście wejdą do kościoła i po Mszy św. udadzą się z pokłonem do szopki w kościele św. Jakuba. Prosimy dzieci, aby w tym dniu zgromadziły się o 10.15. przy pomniku św. Jakuba, tam otrzymają korony orszakowe.
 3. Dzień skupienia dla narzeczonych będzie w przyszłą niedzielę o 11.30 w Auli Chrystusa Króla.
 4. W każdy czwartek o godz. 7.30 będzie odmawiany różaniec przez członków Rycerstwa Niepokalanej w intencji nowych powołań do służby Bożej oraz w intencji powołanych o potrzebne łaski i siły w realizacji powołania. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.
 5. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej jest do nabycia u ministrantów i w zakrystii.
 6. Jak już słyszeliśmy w słowie biskupa diecezjalnego w tym roku ze względu na panującą epidemię i związane z nią obostrzenia sanitarne, nie odbędzie się tradycyjna wizyta duszpasterska zwana kolędą w naszych domach. W tym roku będzie miała ona inny charakter. W ciągu tego miesiąca zapraszamy od poniedziałku na Msze św. kolędowe
  w intencji parafian i rodziny z poszczególnych ulic naszej parafii. Msze św. kolędowe według podanego harmonogramu będą o godz. 18.00, połączone z adoracją i indywidulnym błogosławieństwem każdej rodziny. Zakupiliśmy specjalne pojemniczki na wodę święconą z logo naszego sanktuarium, pojemniki te, już napełnione wodą święconą, będzie można pobrać po każdej Mszy św. wraz z książeczką  kolędową do swojego domu. W domu  rodzina posługując się obrzędami zapisanymi w tej książeczce odmówi modlitwy błogosławieństwa domu i rodziny oraz poświęci swoje mieszkanie. Wychodząc z kościoła będziemy mogli również swoją ofiarą wesprzeć Liturgiczną Służbę Ołtarza naszej parafii, jako wyraz wdzięczności za ich służbę, jak to czyniliśmy w czasie tradycyjnej kolędy.
  Harmonogram Mszy św. kolędowych będzie na stronie internetowej parafii, na Facebooku oraz będzie wywieszony w gablotach.
 7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. + Ewa Ropek z ul. Berka Joselewicza; śp. + Władysław Skalski z ul. 11 listopada i śp. + Zbigniew Biel z ul. Mieszka I. Ich nieśmiertelne dusze polecajmy miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…
Monday the 14th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews